Akcje ATrakcje: Mostostal Zabrze

Kurs MSZ, od dołka z roku 2018, porusza się w długoterminowym trendzie wzrostowym. Od czerwca zeszłego roku trwała tu jednak konsolidacja. Podczas piątkowej sesji kurs wybił górą z tej konsolidacji, dając szansę na kontynuację trendu wzrostowego.

Spółka: Mostostal Zabrze

Cena kupna:        4,78 zł

Stop loss:            4,26 zł,   strata: -11%

Take profit I:      5,74 zł,  zysk: + 14%

Take profit II:      6 zł,   zysk: + 25%

Stosunek strata/zysk:

Take profit I:   1/1

Take profit II: 1/2

Jeśli kupimy akcje po umownej cenie piątkowego zamknięcia, czyli w okolicach 4,78 zł, to umowny stop loss można ustalić poniżej ostatniego dołka, czyli na przykład na 4,26 zł. Sprzedaż akcji po tej cenie przyniosłaby około 11% straty.

Interwał dzienny, wykres roczny:

Pierwszy take profit można ustalić na zniesieniu 1,618 mierzenia maksymalnej amplitudy trwającej od czerwca konsolidacji. Będzie to w okolicy 5,74 zł i zamknięcie pozycji w tym miejscu dałoby około 14% zysku, czyli nieco więcej niż dopuszczalna na tej pozycji strata. Drugi poziom take profit można natomiast ustalić na zniesieniu 2. Wychodzi cena około 6 zł i jest to około 25% powyżej ceny obecnej. Byłoby to nieco więcej niż dwukrotność dopuszczalnej na tej pozycji straty.

Interwał dzienny, wykres roczny:

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Darmowy kurs inwestycyjny z XTB

źródło: xtb.com

We współpracy z XTB Albert ‘Longterm’ Rokicki przygotował również darmowy kurs inwestowania, podczas którego dowiesz się:

  • Na co zwracać uwagę przy selekcji spółek do portfela inwestycyjnego
  • Jakich błędów wystrzegać się przy samodzielnym inwestowaniu w spółki giełdowe
  • Jak rozpoznawać nadejście cykli giełdowych (hossa-bessa)
  • Jak poznać realną wartość wewnętrzną spółki giełdowej (nie mylić z ceną na giełdzie czy kapitalizacją!)

Prócz kursu od Alberta Rokickiego, otrzymasz w pakiecie również inne kursy, przygotowane przez specjalistów. Wiedza ta poprawi Twój komfort podczas inwestowania, niezależnie czy zdecydujesz się wyjść ze swoim portfelem za granicę, czy jednak pozostaniesz na naszym polskim podwórku.

>> Sprawdź szczegóły kursu<<

Załóż konto w XTB i korzystaj z braku opłat prowizyjnych od kupna i sprzedaży akcji i ETF przy obrocie do 100 000 euro miesięcznie.

>> Załóż konto z XTB i inwestuj w ETFy, akcje zagraniczne oraz z polski w jednym miejscu. Bez opłat transakcyjnych przy obrocie do 100 000 EUR miesięcznie. <<

Za promocję XTB otrzymujemy wynagrodzenie, które w żaden sposób nie wpływa na Twoje warunki umowy z nimi.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 78% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy CFD. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.