Akcje ATrakcje: Photon Energy

Dzisiaj przyglądamy się kolejnej spółce, która poprzedni rok, mimo trwającej na szerokim rynku hossy, miała bardzo słaby. Jest to Photon Energy. Od około pół roku trwa tu trend spadkowy. Warto jednak podkreślić, że długoterminowy trend trwający od roku 2015 jest tu cały czas wzrostowy, natomiast od roku 2020 trwa trend boczny i aktualnie kurs odbija z okolic jego dolnego ograniczenia. Mamy dopiero połowę stycznia i nie wiemy jak zakończy się aktualna świeca, ale jak na razie jest szansa, że będzie to pierwsza biała świeca po siedmiomiesięcznych spadkach.

Interwał miesięczny, wykres dziewięcioletni:

Spółka: Photon Energy

Cena kupna:        9 zł (po wybiciu z oRGR)

Stop loss:            7,73 zł,   strata: około - 14-15%

Take profit I:      11,5 zł, zysk:   + 30%

Take profit II:     13,5zł, zysk:   +50%

Stosunek strata/zysk:

Take profit I:   1/2

Take profit II: 1/3,3

Na interwale dziennym, widzimy że na wykresie zaczyna się kształtować formacja przypominająca oRGR. Brakuje jeszcze przebicia strefy szyi. Jeśli więc ktoś jest zainteresowany spółką, to może spróbować wejścia po wybiciu. Za umowną cenę kupna przyjmujemy 9 zł. W takiej sytuacji umowny stop loss możemy ustalić poniżej głowy, czyli np. w okolicach 7,73 zł. Sprzedaż po tej cenie oznaczałaby około 14-15% straty. Jeśli ktoś uważa, że ten stop loss jest dla niego zbyt odległy, to może ustawić bliższy stop loss poniżej prawego ramienia. Można też podzielić pozycję na dwie części i na jednej części ustawić bliższego stop lossa a na drugiej dalszego. W przypadku stosowania bardziej odległych stop lossów, można również przyjąć zasadę, że wchodzimy mniejszym kapitałem, wtedy dla całego portfela strata może być podobna jak przy bliższym stop lossie i wejściu większym kapitałem.

Interwał dzienny, wykres półroczny:

Pierwszy poziom take profit możemy ustalić na strefie oporu w okolicach 11,5 zł. Jego realizacja dałaby nam około 30% zysku, czyli mniej więcej dwukrotność dopuszczalnej na tej pozycji straty. Jeśli strefa ta zostanie przebita, to drugi poziom take profit można wyznaczyć w okolicach 13,5 zł. Sprzedaż akcji w tym miejscu dawałaby około 50% zysku.

Interwał tygodniowy, wykres półtoraroczny:

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
czas czytania: 2 min.

Czy ten rok będzie lepszy dla Selvity?

czas czytania: 8 min.

Rainbow Tours - analiza spółki

Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.