Czy ten rok będzie lepszy dla Selvity?

Można uznać, że od roku 2020 na Selvicie trwa długoterminowy trend wzrostowy. Jednak zatrzymał się on w roku 2021 i od tego czasu przeszedł on w fazę trendu bocznego. Przyjmuje się, że konsolidacja jest formacją kontynuacji dopóki nie dojdzie do wybicia w kierunku przeciwnym do trendu. Jak na razie do takiego wybicia dołem nie doszło i widzimy, że strefa wsparcia w okolicach 55-60 zł jest od września broniona. Jest więc jakaś szansa, że kurs może w tym miejscu klepać dno, po spadkach trwających przez cały rok 2023. Selvita w ogóle nie skorzystała na hossie z poprzedniego roku. Może ten rok będzie lepszy?

Interwał tygodniowy, wykres trzyletni:

Na interwale dziennym widzimy, że podczas dzisiejszej sesji kurs kolejny raz odbił od strefy wsparcia. Jak na razie wciąż jednak możemy uznać, że od września trwa tu konsolidacja, której zakres jest mniej więcej od 55 zł do 65 zł. Jeśli udałoby się wybić górą z tej konsolidacji, to będzie szansa żeby powalczyć o negację zeszłorocznego trendu spadkowego.

Interwał dzienny, wykres półroczny:

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.