Akcje ATrakcje: Selvita

Kurs Selvity jest w trendzie wzrostowym od covidowego dołka z roku 2020. W czerwcu 2021 roku trend ten zrobił sobie przerwę w postaci konsolidacji. Jeśli dojdzie do wybicia górą z tej długiej i szerokiej konsolidacji, to będzie to sygnał kontynuacji. Przyjmuje się, że im dłuższa i szersza była konsolidacja, tym ruch po wybiciu również powinien być dłuższy.

Spółka: Selvita

Cena kupna:        90,1 zł, (warunek-wybicie ATH)

Stop loss:            84,2 zł,   strata: -6,5%

Take profit:         121 zł, zysk:  37%

Stosunek strata/zysk:

Take profit I:      1/6

Na razie jeszcze do wybicia górą nie doszło, także z podjęciem decyzji o kupnie można się jeszcze wstrzymać. Za umowną cenę wejścia przyjmujemy więc 90,1 zł, czyli nieco powyżej ATH. W takiej sytuacji zlecenie stop loss możemy ustawić poniżej ostatniego dołka czyli np. na 84,2 zł. Jego realizacja dawałby około 6,5% straty.

Interwał dzienny, wykres półroczny:

Ponieważ po wybiciu ATH klasycznych oporów świecowych już nie będzie, to umowny poziom take profit możemy ustalić za pomocą ruchów mierzonych. W okolicy 121-125 zł znajduje się strefa podaży wynikająca z dwóch mierzeń. Jedno z nich jest mierzeniem szerokości konsolidacji, która wynosiła około 33 zł, zatem punkt docelowy jest również około 33 zł od wybicia. Drugie mierzenie to równość odcinków w trendzie wzrostowym. Fala wzrostowa od covidowego dołka do szczytu w roku 2021 miała około 65 zł i jeśli fala wzrostowa od  wojennego dołka z lutego 2022 roku również miałaby około 65 zł, to wyznaczony w ten sposób punkt docelowy nakłada się mniej więcej z mierzeniem szerokości konsolidacji. Za poziom take profit przyjmujemy więc umownie 121 zł. Jego realizacja przyniosłaby około 37% zysku. Oczywiście inwestor długoterminowy nie musi sprzedawać na poziomie take profit, choć warto go obserwować. Po wybiciu ATH można zastosować podejście „sky is the limit” i trzymać akcje dopóki trend wzrostowy nie zostanie zanegowany. W tym czasie można podnosić stop loss na coraz wyższe poziomy.

Interwał miesięczny, wykres siedmioletni:

Autor: Łukasz Popławski

Longterm.pl

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.