Akcje ATrakcje: Śnieżka

Kurs śnieżki znajduje się w trendzie wzrostowym od dołka z października zeszłego roku. Od stycznia poruszał się w lekko wzrostowej konsolidacji. Podczas piątkowej sesji doszło do wybicia górą. Daje to szansę na kontynuację trendu wzrostowego.

Spółka: Śnieżka

Cena kupna:        76,60 zł

Stop loss:            71,60 zł,   strata: -6,5%

Take profit I:      82,70zł, zysk:   +8%

Take profit II:     97 zł, zysk:   +26%

Stosunek strata/zysk:

Take profit I: 1/1

Take profit II:  1/4

Jeśli kupimy akcje po cenie piątkowego zamknięcia, to za umowną cenę kupna możemy przyjąć 76,60 zł. W takiej sytuacji stop loss można ustalić np. w okolicy 71,60 zł, czyli nieco poniżej wąskiej konsolidacji oraz wzrostowej linii trendu. Zamknięcie pozycji w tym miejscu oznaczałoby około 6,50% straty.

Interwał dzienny, wykres półroczny:

Pierwszy take profit można ustalić na oporze w okolicach 82,70 zł. Będzie on dosyć bliski ale mimo wszystko większy niż stop loss i jego realizacja przyniesie 8% zysku. Jeśli ktoś woli potrzymać akcje nieco dłużej, to dalszy take profit można ustalić np. na oporze w okolicach 97 zł. Sprzedaż akcji po tej cenie dawałaby około 26% zysku.

Interwał tygodniowy, wykres czteroletni:

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
czas czytania: 2 min.

Novavis wybije w górę z konsolidacji?

czas czytania: 1 min.

Spotkanie z zarządem Novavis Group S.A.

Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.