Akcje ATrakcje: Ten Square Games

Kurs Ten Square Games jest w trendzie spadkowym od roku 2020. Od szczytu gamingowej hossy spadł około 87%. Jak na razie nie ma sygnałów odwrócenia trendu na wzrostowy ale od kilku miesięcy spadki wyraźnie osłabły i tworzy się konsolidacja, która może świadczyć o klepaniu dna. Biorąc pod uwagę, że na szerokim rynku wciąż mamy bessę, to sam fakt że kurs TS Games przestał spadać, można uznać za jakiś pozytyw. Również w ostatnim tygodniu, który był bardzo burzliwy dla GPW, notowania spółki zachowywały się relatywnie spokojnie konsolidując się w strefie wsparcia.

Jeśli wsparcie jest bronione, to można próbować zagrać na odbicie. Kupując akcje po cenie piątkowego zamknięcia, czyli 97,70 zł, stop loss można ustawić poniżej strefy wsparcia na przykład na 90,85 zł. Jego realizacja oznaczałaby około 6,5% straty.

Pierwszy poziom take profit można ustalić w okolicy górnego ograniczenia konsolidacji np. na 111 zł. Sprzedaż akcji po tej cenie może dać około 14% zysku. Jeśli opór ten zostanie przebity, to drugi take profit można ustalić na kolejnym oporze np. w okolicy 122 zł. Jego realizacja przyniosłaby około 25% zysku.

Spółka: Ten Square Games

Kupno:            97,70 zł

Stop loss:        90,85  zł, strata: -6,5%

Take profit I :  111  zł,     zysk: +14%

Take profit II: 122 zł,    zysk +25%

Stosunek strata/zysk:

Take profit I: 1/2

Take profit II: 1/4

Interwał dzienny, wykres półroczny:

Autor: Łukasz Popławski

Longterm.pl

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
czas czytania: 1 min.

Wywiad z prezesem Longterm Games - Albertem Rokickim

czas czytania: 1 min.

Spotkanie z zarządem Longterm games - wideo

Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.