Akcje ATrakcje: Wittchen

Od maja kurs jest w trendzie spadkowym. Spadki były dynamiczne, a zwłaszcza we wrześniu przybrały na sile, kiedy duża luka spadkowa została potwierdzona wysokim wolumenem. Późniejsze spadki były już na mniejszym wolumenie, co oznacza, że podaż zaczęła się wyczerpywać. Aktualnie pojawia się szansa na utworzenie formacji przypominającej oRGR. Jeśli uda się przebić strefę szyi, to pojawi się sygnał odwrócenia trendu. Może się rozpocząć gra na odreagowanie spadków i być może na domknięcie luki. Luki dosyć często są domykane, ale oczywiście nie ma gwarancji, że tak musi się stać.

Spółka: Wittchen

Cena kupna:        27,60 zł (po przebiciu maksimum świecy z 6 listopada)

Stop loss:            25,30 zł,   strata: -8 %

Take profit I:      30,50 zł,   zysk: +10 %

Take profit II:     33,70 zł,   zysk: +22 %

Stosunek strata/zysk:

Take profit I: 1/1,25

Take profit II: 1/2,75

Za warunek kupna można więc uznać przebicie strefy szyi. Za umowną cenę przyjmujemy 27,60 zł. W takiej sytuacji stop loss można ustawić poniżej wsparcia, na którym po wybiciu utworzy się ostatni dołek. Umowną cenę ustalamy na 25,30 zł. Tak postawiony stop loss zakłada około 8% straty.

Pierwszy poziom take profit możemy ustalić na maksimum świecy z 15 września w okolicach 30,50 zł. Jego realizacja przyniosłaby około 10% zysku, czyli nieco więcej niż dopuszczalna na tej pozycji strata. Drugi poziom take profit może być natomiast na domknięciu luki w okolicach 33,70 zł. Jeśli sprzedamy akcje po tej cenie, to nasz zysk będzie wynosił około 22%.

Interwał dzienny, wykres półroczny:

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.