Alle szaleństwo!

Z grona największych spółek najmocniej rosły dziś akcje Allegro. Kurs zamknął się aż 15,78% powyżej wczorajszego zamknięcia. Wszystko to działo się przy gigantycznych obrotach, nieco ponad 250 mln zł, co stanowi około jedną czwartą dzisiejszych obrotów na indeksie WIG20. Jest to o tyle ciekawe, że spółka nie podała ani dzisiaj, ani wczoraj wieczorem, żadnej informacji. Nie wiemy zatem co się kryje pod tymi wzrostami ale trudno przejść obok nich obojętnie.

Kurs jest od dwóch lat w długoterminowym trendzie spadkowym. W tym czasie spadł on około 80%. Tak długie trendy spadkowe nie są łatwe do odwrócenia. Nie da się jednak ukryć, że wykres zaczyna wyglądać coraz bardziej pozytywnie. Dzisiejsza sesja była kolejną po sesji z 27 maja, kiedy wzrostom towarzyszył bardzo wysoki wolumen. Wtedy nie udało się przebić strefy oporu w okolicach 25-26, którą tworzyło byłe wsparcie na wojennym dołku. Dzisiaj opór ten został przełamany. Od maja można zauważyć, że wolumeny przy świecach wzrostowych są znacznie wyższe niż przy świecach spadkowych. Spadki z połowy czerwca, które uformowały minimum w okolicy 20 zł, odbyły się przy znacznie mniejszych wolumenach niż poprzednie spadki. Nowe minimum uformowane zostało przy dywergencji hossy na MACD. Wczorajsza i dzisiejsza świeca uformowały wyższy dołek wobec poprzedniego dołka. Kurs po przebiciu ważnej strefy oporu zatrzymał się w okolicy linii trendu rysowanej od szczytu z września 2021 roku. Jeśli uda się ją przebić, to kolejną przeszkodą może być następna linia trendu rysowana od szczytu ze stycznia 2022 roku, która będzie schodzić w dół, lub punkt D niebieskiego głębokiego kraba, który wypada w okolicy klastra zniesień 0,38 i 0,618 mierzeń z obu szczytów. Kluczowym oporem będzie natomiast strefa w okolicy 35-36 zł. Jak na razie poziom ten wydaje się jednak dosyć odległy.

Jeśli dojdzie do cofnięcia po dzisiejszym wybiciu, to pierwszym wsparciem może być przebity dziś opór w okolicy 25 zł, natomiast kolejnym wsparciem może być uformowany dziś dołek w okolicy 22 zł.

Zmiana trendu długoterminowego może trochę potrwać. W ujęciu krótkoterminowym kurs wygląda dobrze, a dzisiejsze wybicie świadczy o sile. Trzeba mieć jednak na uwadze, że po mocnych wzrostach może przyjść również mocne cofnięcie. Istotne jest teraz żeby wybicie nie zostało zanegowane.

Interwał dzienny, wykres roczny:

Autor: Łukasz Popławski

Longterm.pl

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
czas czytania: 1 min.

TopStock przenosi się na Longterm

czas czytania: 1 min.

Czy już pakować się w akcje na longterm czy jeszcze czekać?

Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.