Amerykanie atakują rekordy historyczne

Wielu osobom mogło to wydawać się wręcz abstrakcją jeszcze wczoraj ale dzisiaj to już rzeczywistość. Tak, być może będziemy mieli już dzisiaj pierwsze historyczne zamknięcie powyżej 866 a być może pojedziemy powyżej szczytów intraday (podczas sesji) 871,70.

Small caps to spółki poniżej 1 mld USD kapitalizacji (średnio 580 mln $) więc raczej reprezentują zwykłego Mr Smitha i realną gospodarkę niż Wall Street. Czyżby zatem Main Street miała się lepiej niż Wall Street? Wczoraj FOMC na czele z Benem Bernanke zdecydował się na QE3 w wysokości 40 mld na miesiąc przy czym właściwie nie sprecyzował jakiegoś limitu czy też targetu wobec którego będzie ta operacja zakończona. Dodatkowo przedłużono obietnicę pozostawienia stóp na zerowym poziomie do uwaga - przynajmniej połowy 2015...kolejne pół roku dostaje gospodarka i zwykły Mr Smith na najniższe koszty kredytów w historii. Dla mnie jest to QE3+QE4 na raz i rynek dostał wszystko czego chciał a nawet więcej. Efektem ubocznym tej operacji będą rosnące ceny surowców na czele z ropą naftową, ale podobno Benowi Bernanke powiedziano, że w pewnym małym europejskim kraju, benzyna jest dwa razy droższa i pomimo tego kraj ten wciąż unika recesji a wręcz rozwija się najszybciej na Starym Kontynencie. A jak zareagowała miedź, która ma doktorat z ekonomii?

Euforia i to samo na srebrze. Wzrosty miedzi i srebra (wydobywa go najwięcej na świecie) powinny pomóc naszemu "koniowi pociągowemu" indeksu WIG20 czyli KGHM. Hossa, cel dla WIG20 to odrobienie całych strat z ubiegłorocznej paniki czyli przynajmniej 2700 - niczego niżej byki nie zaakceptują. Jest już dostępny najnowszy raport z analizami 16 najlepszych spółek po wynikach spółek za I półrocze 2012 roku. Wyselekcjonowałem te najsilniejsze, najmniej zadłużone i najbardziej stabilne finansowo ale i najbardziej perspektywiczne, które mają szanse wyrobić sobie w przyszłości marki globalne. Teraz trzeba marzyć – bo jak nie teraz to kiedy? Kup raport z analizami 16 najlepszych spółek po wynikach za I półrocze 2012 a do końca miesiąca będziesz otrzymywał bezpłatne komentarze po sesji gratis!

Author image

Albert Rokicki

Niezależny analityk rynku akcji. Magister Ekonomii. Własny kapitał inwestuje na polskiej giełdzie od 2000 roku. Jestem inwestorem długoterminowym i będę zawsze to podkreślał.
  • Warszawa
czas czytania: 1 min.

Amerykanie atakują rekordy historyczne?

czas czytania: 1 min.

SPÓŁKI PROWZROSTOWE NA TYDZIEŃ 17-21.09.2012

Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.