Apple - aktualizacja wykresu

W poprzednim artykule o firmie Apple, przedstawiłem przyspieszone analizy zarówno fundamentalną jak i techniczną tej spółki. <link> Od tamtej pory kurs wzrósł ponad 28%, zatem czas na aktualizację projekcji. Popatrzmy najpierw na wykres Apple (dane na dzień 25.07.2014):W międzyczasie był przeprowadzony split w stosunku 7:1 ale oczywiście nie wpłynęło to na wynik. Obecnie kurs spółki pobił szczyty historyczne z 2012 roku i wszystko wskazuje, że właśnie rozpoczął ostatnią, piątą falę hossy (zgodnie z projekcją przedstawioną w poprzednim artykule z 12.02.2014). Dlaczego to takie istotne czy Apple zdoła pokonać trwale poprzednie szczyty all time i pójdzie piątką? Jest to przecież największy komponent indeksu Nasdaq i ciężko sobie wyobrazić aby hossa była kontynuowana bez niego, tym bardziej że wiele pozostałych spółek dostało zadyszki i jest mocno przewartościowanych (portale społecznościowe, biotechnologia). Wiara w to, że hossa w USA może trwać przy spadającym "jabolu", to jak wiara że hossa w Polsce może trwać przy spadającym KGHM...Da się ( z czym mieliśmy do czynienia w ubiegłym roku) ale ponoć nic dwa razy się nie zdarza. Spójrzmy zatem na aktualny wykres Nasdaqa:

^ndq_d

Jak widać indeks Nasdaq znalazł się również w newralgicznym miejscu i to jest kwestia "make it or break it". Osobiście uważam, że ważą się losy całej hossy, rozpoczętej w 2009 roku. Warto zatem kibicować spółce Apple w dalszej wspinaczce "po ścianie strachu" i wejściu w euforyczne wzrosty. Obawiam się bowiem, że bez jabłka raczej daleko nie zajedziemy.

Albert „Longterm” Rokick

IMG_1824

Twój Niezależny Analityk Rynków Finansowych

Kanał Youtube: https://www.youtube.com/user/alrokas

Fanpage na Facebooku: https://www.facebook.com/longtermblog

Email: kontakt@longterm.pl

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści. Inwestowanie na giełdzie przy braku odpowiedniej wiedzy i doświadczenia wiąże się z ryzykiem utraty nawet całości zainwestowanego kapitału!

Author image

Albert Rokicki

Niezależny analityk rynku akcji. Magister Ekonomii. Własny kapitał inwestuje na polskiej giełdzie od 2000 roku. Jestem inwestorem długoterminowym i będę zawsze to podkreślał.
  • Warszawa
czas czytania: 7 min.

Spółki prowzrostowe na tydzień 28.07-01.08.2014

czas czytania: 12 min.

Alternatywa dla polskich akcji

Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.