Auto Partner już dalej nie pojedzie?

Tak przynajmniej wygląda to na wykresie. Nie ma jeszcze zmiany trendu na spadkowy, ale jest wyraźny problem z kontynuacją wzrostów. Pierwszym sygnałem ostrzegawczym była luka bessy z grudnia. Doprowadziła ona do krótkoterminowej korekty spadkowej. Później udało się bykom jeszcze zrobić podbitkę, jednak szczyt z grudnia nie został przebity. Utworzył się podwójny szczyt, a dzisiejsza świeca w sposób wyraźny cofnęła się od strefy oporu. Zanegowany został krótkoterminowy ruch wzrostowy trwający od 30 stycznia. Jednak nie doszło jeszcze do wybicia z długoterminowej formacji M. W tym kontekście kluczowym wsparciem jest dołek w okolicach 23,5-24 zł. Jeśli zostanie przebity, to również trend długoterminowy może zmienić się na spadkowy. Jak na razie można uznać, że strefa w okolicach 23,5 - 29,5 zł jest strefą potencjalnej konsolidacji.

Interwał dzienny, wykres półroczny:

Ciekawie wygląda również spojrzenie na wykres miesięczny, tym bardziej że jutro mamy ostatni dzień lutego. Świeca grudniowa miała długi górny cień i całkiem możliwe że świeca lutowa również będzie miała długi górny cień. Możliwy jest więc negatywny układ świec miesięcznych. Dosyć dobrze nakłada się to z podwójnym szczytem na świecach dziennych. Dzieje się to wszystko przy górnej linii trendu, czyli w ważnym technicznie miejscu. Trend główny jest ciągle wzrostowy, ale widać że kurs dotarł do miejsca, w którym byki mają wyraźne problemy. Ponadto można uznać, że mamy aktualnie piątą falę w ramach trendu głównego oraz piątą podfalę w ramach tej piątej fali. Piąta fala często bywa ostatnią. Warto też zwrócić uwagę na czarną średnią (DiNapoli DMA 3x3), która wiele razy zadziałała jako wsparcie, a po jej przebiciu kurs wchodził w głębsze korekty. Jak na razie znajduje się on powyżej tej średniej, ale jeśli ją przebije, to nałoży się to z formacją M na wykresie dziennym i wtedy może się zrobić niebezpiecznie.

Interwał miesięczny, wykres ośmioletni:

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Darmowy kurs inwestycyjny z XTB

źródło: xtb.com

We współpracy z XTB Albert ‘Longterm’ Rokicki przygotował również darmowy kurs inwestowania, podczas którego dowiesz się:

  • Na co zwracać uwagę przy selekcji spółek do portfela inwestycyjnego
  • Jakich błędów wystrzegać się przy samodzielnym inwestowaniu w spółki giełdowe
  • Jak rozpoznawać nadejście cykli giełdowych (hossa-bessa)
  • Jak poznać realną wartość wewnętrzną spółki giełdowej (nie mylić z ceną na giełdzie czy kapitalizacją!)

Prócz kursu od Alberta Rokickiego, otrzymasz w pakiecie również inne kursy, przygotowane przez specjalistów. Wiedza ta poprawi Twój komfort podczas inwestowania, niezależnie czy zdecydujesz się wyjść ze swoim portfelem za granicę, czy jednak pozostaniesz na naszym polskim podwórku.

>> Sprawdź szczegóły kursu<<

Załóż konto w XTB i korzystaj z braku opłat prowizyjnych od kupna i sprzedaży akcji i ETF przy obrocie do 100 000 euro miesięcznie.

>> Załóż konto z XTB i inwestuj w ETFy, akcje zagraniczne oraz z polski w jednym miejscu. Bez opłat transakcyjnych przy obrocie do 100 000 EUR miesięcznie. <<

Za promocję XTB otrzymujemy wynagrodzenie, które w żaden sposób nie wpływa na Twoje warunki umowy z nimi.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 78% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy CFD. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.