Bardzo udany tydzień na giełdzie

Obecnie po 12 tygodniach nowej edycji 2013/2014 portfel przyniósł łączny zysk 26,94% (wraz z dywidendami, bez reinwestowania). W tym samym czasie referencyjny WIG wzrósł o 12,42% a WIG20 zyskał 7,26%. Poprzednia edycja 2012/2013 po 52 tygodniach zakończyła się zyskiem 24,67%. Łącznie po 64 tygodniach od początku prowadzenie portfela (22.06.2012), inwestycje dały 51,61% zysku (wraz z dywidendami, bez reinwestowania).W tym samym czasie referencyjny (benchmark) indeks WIG zyskał 25,18%. W portfelu pozostają te same trzy spółki: CD Projekt, Lentex i Monnari. Na uwagę zasługuje szczególnie CD Projekt, który sprzedał markę Optimus spółce AB.PL. Według moich szacunków zwiększy to zysk spółki w III kwartale o kilka milionów złotych (realnie 2,8 mln zł - optymistycznie 5 mln zł). UWAGA: prezentowany portfel spółek prowzrostowych nie ma żadnego związku z prowadzonym przeze mnie portfelem długoterminowym, który wykazuje obecnie znacznie lepszą zyskowność. Jeśli ktoś jest zainteresowany otrzymywaniem codziennych aktualizacji mojego długoterminowego portfela, wraz z codziennymi komentarzami po sesji to więcej szczegółów może znaleźć tutaj: shop/Abonament-Na-Codzienne-Komentarze-Gieldowe.html Treści przedstawione w powyższym biuletynie są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści. Inwestowanie na giełdzie przy braku odpowiedniej wiedzy i doświadczenia wiąże się z ryzykiem utraty nawet całości zainwestowanego kapitału! W zakładce „MULTIMEDIA” pojawiła się najnowsza analiza video – omawiam Syrię, OFE i FED: Aktualnosci.html

Author image

Albert Rokicki

Niezależny analityk rynku akcji. Magister Ekonomii. Własny kapitał inwestuje na polskiej giełdzie od 2000 roku. Jestem inwestorem długoterminowym i będę zawsze to podkreślał.
  • Warszawa
czas czytania: 5 min.

Skotan - analiza spółki

czas czytania: 4 min.

Lena Lighting - ostatnia 44 analiza spółki!

Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.