Będzie formacja W na Eurocashu?

Eurocash mocno spadł od szczytu z maja. We wrześniu spadki przybrały na sile a wysoki wolumen sygnalizował panikę. Kurs stał się wyprzedany co dało pretekst do odbicia. Po odbiciu kurs się cofnął tworząc wyższy dołek, a  następnie powrócił na szczyt w okolicach 14,50 zł. Szczyt ten jest ważnym oporem i aktualnie kurs się od niego cofa. W tej chwili kluczową kwestią jest obrona wsparcia w okolicach 14 zł. Jeśli udałoby się odbić od tego wsparcia, a następnie przebić szczyt na 14,50 zł, to doszłoby do wybicia z formacji W, co byłoby pozytywnym sygnałem dla byków. Jeśli jednak nie uda się obronić wsparcia w okolicach 14 zł, to kurs może powrócić wsparcie w okolicach 12,60 - 13 zł. W przypadku pomyślnego wybicia z formacji W, kolejnymi przeszkodami dla byków będą spadkowa linia trendu oraz opór w okolicach 15,30-15,40 zł, który pokrywa się z klastrem DiNapolego (zniesienia 0,38 i 0,618). Zasięg formacji W wynosi około 1,86 zł i wychodzi na oporze w okolicach 16,20-16,40 zł. Kolejne strefy oporu wypadają w okolicach 17-17,15 zł, 18 zł, a następnie mamy szczyt z maja w okolicach 19-19,60 zł.

Interwał dzienny, wykres roczny:

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.