Będzie wybicie na Medicalgorithmics?

Kurs MDG zanegował trend spadkowy potężną luką startu z 3 października. Po mocnym impulsie wzrostowym przeszedł w stan konsolidacji w strefie 11,60 - 15 zł. Konsolidacja ta wygląda kontynuacyjnie. Wolumeny wzrostowe są dużo wyższe niż spadkowe. Wczorajsza długa wzrostowa świeca i towarzyszący jej bardzo wysoki wolumen stworzyły byczy układ dający szansę na wybicie górą. Na razie do tego nie doszło. Wczoraj kurs zatrzymał się na oporze a dzisiaj było lekkie cofnięcie przy dużo mniejszym wolumenie. Dzisiejsza  świeca jest inside barem i nie neguje świecy wczorajszej. Dopiero wybicie dołem z inside bara zmieni kierunek na spadkowy i wtedy możliwy będzie powrót do dolnego ograniczenia konsolidacji. Natomiast wybicie górą będzie jednocześnie wybiciem z konsolidacji i da sygnał kontynuacji dla trwającego od października trendu wzrostowego. Jeśli tak się stanie, to następna strefa oporu może być w okolicy 17 zł, a kolejna na luce w strefie 18,30-19 zł.

Jeśli przed wybiciem z konsolidacji uformowany zostanie dołek, to byłaby to korzystna sytuacja z punktu widzenia kupujących. Można by było wtedy ustawić stop lossa poniżej tego dołka i byłby on bliższy niż stop loss ustawiony poniżej konsolidacji. Ewentualny stop loss ustawiony poniżej konsolidacji oznaczałby tolerowanie stosunkowo dużej straty i wtedy trzeba przeznaczyć odpowiednio mniejszą ilość kapitału na tę inwestycję.

Interwał dzienny, wykres półtoraroczny:

Autor: Łukasz Popławski

Longterm.pl

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.