Bloober w trzyletniej konsolidacji.

Trend główny na Blooberze jest wzrostowy, ale od 2020 roku trwa tu „boczniak”. Amplituda wahań była bardzo szeroka, jednak w tym roku zaczęła się ona zwężać i układ świec przypomina trójkąt zwyżkujący, który tworzy się w ramach większego prostokąta. Obie formacje są formacjami kontynuacji w trendzie wzrostowym. Potrzebne jest jednak wybicie górą i ustanowienie nowego ATH. Próba takiego wybicia była we wrześniu, ale jak na razie się nie udało i miesiąc zakończył się świecą z górnym cieniem. Póki co jednak byki się nie poddają. Świeca październikowa idzie do góry i jeśli przebije maksimum świecy poprzedniej, to kurs wybije nowe ATH i otworzy sobie drogę do dalszego wzrostu. Przyjmuje się, że im dłużej trwa konsolidacja oraz im większą ma amplitudę wahań, tym ruch po wybiciu również powinien być dłuższy.

Interwał miesięczny, wykres czteroletni:

Na interwale dziennym widzimy, że po wybiciu ATH z 20 września, kurs co prawda zjechał w dół, ale nie zanegował trendu wzrostowego. Po cofnięciu utworzony został dołek i dzisiaj kurs zaatakował wrześniowy szczyt. Najbliższy dołek w okolicach 23,5 zł może teraz stanowić strefę obrony, natomiast szczyt w okolicach 26 zł jest teraz oporem i jeśli uda się go przebić, to pojawi się sygnał kontynuacji trendu wzrostowego.

Interwał dzienny, wykres ośmiomiesięczny:

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.