Kwantowy przełom?

Cretoech jest notowany na warszawskim parkiecie od około roku. Najpierw debiutował na rynku New Connect, natomiast w lipcu odbył się debiut na rynku głównym. Trend wzrostowy trwał od debiutu w październiku zeszłego roku, do uformowania podwójnego szczytu w kwietniu roku bieżącego. Od tego kwietniowego szczytu kurs poruszał się w trendzie spadkowym. Niedawno przebity został wojenny dołek z lutego, co sygnalizowało kontynuację trendu lecz wybicie to zostało zanegowane. Podczas negacji przebita została linia trendu spadkowego. Strefa w/o w okolicy 118-120 zł, po przebiciu, znów działa jako wsparcie, o czym mogą świadczyć dwie ostatnie świece, których minima znajdują się właśnie na tej strefie. Najbliższym oporem jest teraz maksimum świecy z 30 września w okolicy 128,4 zł. Kolejny opór może być w okolicy 133-134 zł. Pokrywa się on jednocześnie ze zniesieniem 0,38, na którym często kończą się ruchy korekcyjne. Jeśli zostanie on przebity, to otworzy się droga do szczytu z lipca w okolicy 144 zł. Jeśli udałoby się zmienić trend na wzrostowy, to możliwy byłby powrót na ATH w okolicy 180 zł, choć oczywiście po drodze do pokonania będą zaznaczone na wykresie przeszkody. Warto zauważyć, że wybicie z 30 września dokonało się na podwyższonym wolumenie. Nie widać tego jednak na wykresie długoterminowym, więc trzeba zrobić zbliżenie. Wolumen ten jest wysoki jak na obecne czasy, natomiast dużo niższy niż podczas debiutu.

Impulsem do wybicia z 30 września była informacja o zawarciu umowy ramowej z Komisją Europejską dotyczącej pierwszego dużego komputera kwantowego dla Unii Europejskiej. Dzisiaj pod koniec sesji pojawiła się kolejna informacja o tym, że Creotech został wybrany przez Europejskie Wspólne Przedsięwzięcie w Dziedzinie Obliczeń Wielkiej Skali do budowy komputera kwantowego dla Polski, jako jeden z podmiotów w ramach konsorcjum. Reakcja popytu nie była już jednak tak silna. Mimo wszystko, dopóki kurs znajduje się powyżej wsparcia w okolicy 118-120 zł oraz linii trendu spadkowego, to walka o zmianę trendu na wzrostowy lub przynajmniej korektę wzrostową jest wciąż aktualna.

Interwał dzienny, wykres roczny:

Interwał dzienny, wykres trzymiesięczny:

Autor: Łukasz Popławski

Longterm.pl

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.