Czy czeka nas kolejny krach?

O tym negatywnym zjawisku pisałem tutaj (link), wymieniając te najgorsze jednodniowe krachy w historii. Jednak paradoksalnie ze statystycznego punktu widzenia październik okazał się wzrostowy jeśli prześledzić wszystkie lata na rynku amerykańskim od 1950 roku. W październiku indeks S&P500 rósł średnio o 0,60%, a gorszymi miesiącami statystycznie rzecz biorąc okazały się luty, maj, sierpień i wrzesień. Ten ostatni ma najgorszą średnią zwrotu wynoszącą -0,69%. Podsumowując - ogólnie rzecz biorąc, wrzesień pod względem statystycznym, jest najgorszym miesiącem, gdyż indeks S&P 500 średnio tracił podczas jego trwania średnio 0,69%, aczkolwiek największe pojedyncze krachy zdarzały się właśnie w październiku! Przetrwaliśmy zatem najgorszy statystycznie miesiąc dla giełdy czyli wrzesień ale wchodzimy w kolejną strefę zagrożenia - miesiąc październik, podczas którego można spodziewać się jednodniowego krachu, wywołującego przynajmniej krótkotrwałą panikę. W 1987 roku indeks Dow Jones stracił w jeden dzień ponad 20%, w 2008 roku była z kolei najgorsza pod względem punktowym sesja w historii tego indeksu, kiedy to stracił on aż 777 punktów. Stało się to po tym, jak politycy zawiedli inwestorów i Kongres odrzucił pierwszy projekt ustawy o TARP (pomocy dla banków). Przedwczoraj zniknął z bloga artykuł do którego był płatny dostęp a w którym przeanalizowałem ewentualny wpływ największych zagrożeń dla giełdy akcji oraz przedstawiłem moją strategię na bieżący miesiąc. Niestety nie można już zakupić tego artykułu ale można dowiedzieć się jak wygląda moja strategia inwestycyjna wykupując roczny abonament na codzienne komentarze giełdowe. W zależności od zmieniającej się sytuacji (śledzę rynek, doniesienia agencyjne oraz dane nie podawane oficjalnie opinii publicznej non stop) modyfikuje moje postrzeganie rynku. Koszt takiego pojedynczego komentarza jak policzył jeden z moich subskrybentów, to około 1 PLN dziennie, bo podczas pełnego roku jest mniej więcej 250 sesji giełdowych. Kup roczny abonament na codzienne komentarze giełdowe z dostępem do mojego portfela inwestycyjnego i poznaj moją strategię na październik gratis! Szczegóły dotyczące rocznego abonamentu na codzienne komentarze giełdowe poniżej (kliknij w link):shop/Abonament-Na-Codzienne-Komentarze-Gieldowe.htmlNIE DAJ SIĘ ZASKOCZYĆ KOLEJNEMU KRACHOWI - ZARABIAJ NA NIM!

Author image

Albert Rokicki

Niezależny analityk rynku akcji. Magister Ekonomii. Własny kapitał inwestuje na polskiej giełdzie od 2000 roku. Jestem inwestorem długoterminowym i będę zawsze to podkreślał.
  • Warszawa
czas czytania: 3 min.

Spółki prowzrostowe na tydzień 7-11.10.2013

czas czytania: 1 min.

Cinema City - prezentacja spółki

Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.