Dlaczego NewConnect?

Nagranie z wtorkowego webinaru jest dostępne tylko i wyłącznie dla osób, które zakupiły raport TOP NewConnect, autorstwa naszego gościa specjalnego - Krzyśka "Krzabra" Abramowicza - mojego wieloletniego Subskrybenta i aktywnego forumowicza w strefie VIP, wreszcie - najlepszego według mnie, eksperta od NC w Polsce.

Podczas webinaru Krzysiek zdradził bardzo wiele ze swojego warsztatu inwestorskiego, przedstawił konkretne przykłady spółek i swoich zagrań oraz co bardzo ciekawe - pokazał swój autentyczny rachunek maklerski z aktualnym stanem jego realnego portfela akcji! Mało kto (jeśli ktokolwiek) uczynił to w tak otwarty sposób w polskim internecie.

DLACZEGO NEWCONNECT I SKĄD MOJE ZAINTERESOWANIE TYM RYNKIEM?

1) Mało znany rynek, bardzo rzadko komentowany czy analizowany przez analityków z instytucji finansowych, a wręcz przez nich pomijany!

Jeśli mało kto się zna na tym rynku i analizuje spółki na nim notowane, to jeśli ma się informacje i rzetelne analizy, uzyskuje się gigantyczną przewagę nad całą resztą inwestorów. Przecież nie od dzisiaj wiadomo, że "biznes lubi ciszę" a taka właśnie "cisza" czyli brak szumu medialnego towarzyszy od kilku lat rynkowi NC. Kiedy bowiem jest najlepszy czas na wejście w jakiś biznes - kiedy wszyscy o nim mówią, czy może kiedy zdecydowana większość się nim nie interesuje lub wogóle o nim nie wie? Oczywiście, że w tym drugim przypadku i tak właśnie jest obecnie na rynku NewConnect i dlatego wciąż pojawiają się tam bardzo dobre okazje na bardzo duży zarobek.

2) Najlepsze spółki z NewConnect przechodzą prędzej czy później na rynek główny GPW

Takie spółki - bohaterowie hossy, jak między innymi - Quercus TFI, Ekoexport czy Medicalgorithmics debiutowały właśnie na NewConnect, po czym zdecydowały się na przenosiny na główny parkiet, co przyciągnęło do nich masę nowych analityków, zainteresowanie mediów i co za tym idzie - spowodowało to gigantyczne zwiększenie popytu na ich akcje ze strony inwestorów.

Obecnie przeprowadzkę na rynek główny  zadeklarowały oficjalnie trzy znane spółki - producenci gier: 11 bit studios i Vivid Games oraz teleinformatyczny Wind Mobile. Podobnych spółek z wielkimi szansami na przenosiny na rynek główny jest na NC o wiele więcej i są one wymienione w raporcie TOP NewConnect, autorstwa Krzabra.

3) Plany GPW mające na celu wspieranie transparentności rynku NC oraz zwiększenia jego popularności wśród inwestorów.

Skoro prezes Tamborski i zarząd GPW zapowiadają takie plany wsparcia i zwiększenia przejrzystości, a co za tym idzie również jakości tego rynku, to dobrym pomysłem jest uprzedzić te działania i już teraz zainteresować się wybranymi spółkami aby wyprzedzić większość innych inwestorów, którzy pojawią się, gdy kursy będą już sporo wyżej i będą wspierali dalsze wzrosty.

Poniżej kilka wybranych wypowiedzi prezesa GPW - Pawła Tamborskiego, w wywiadzie udzielonym niedawno SII (Stowarzyszeniu Inwestorów Indywidualnych):

O relacjach inwestorskich i regulacjach NC:

"W zakresie relacji inwestorskich jest jeszcze rzeczywiście dużo do zrobienia, ale znam też sporo spółek, które bardzo dobrze wywiązują się z tego zadania. Myślę, że w przypadku spółek, które mają słabą jakość relacji inwestorskich, zadziałają prawa rynku i spółki te będą tracić zaufanie inwestorów, co przełoży się na ich wycenę. Kilka miesięcy temu Ministerstwo Skarbu Państwa wraz z partnerami, w tym GPW, opracowało zestaw 10 wzorcowych praktyk, które mają pomóc spółkom w budowaniu dobrych relacji w komunikacji z inwestorami. Jest to lektura obowiązkowa dla giełdowych firm, którym zależy na dobrych relacjach inwestorskich. Wśród rekomendowanych działań znalazły się m.in. badanie potrzeb inwestorów, konieczność ich równego traktowania, aktywność w komunikacji. W rekomendacjach podkreślono także, że spółki powinny równo traktować wszystkich akcjonariuszy indywidualnych i instytucjonalnych (obecnie wiele spółek kieruje swoje działania do inwestorów instytucjonalnych, zaniedbując indywidualnych), zapewniając im taki sam dostęp do informacji." Mówił prezes GPW - Paweł Tamborski w wywiadzie udzielonym niedawno dla SII.

O "czarnych owcach" rynku NewConnect i poprawie wizerunku tego rynku:

"W ciągu ośmiu lat istnienia NewConnect na rynku pojawiło się ponad 500 spółek. Nie brakuje wśród nich spółek wyróżniających się dobrymi wynikami finansowymi i potencjałem wzrostu, w tym takich, które rozwinęły się wykorzystując kapitał pozyskany od inwestorów. Wiele firm z NewConnect dzieli się wypracowanym zyskiem z akcjonariuszami. W 2014 r. 175 spółek zapewniło zysk inwestorom. Był to rekordowy rok pod względem wartości wypłaconych dywidend przez spółki z NewConnect i wzrosła liczba tych, które podzieliły się tym zyskiem. Przykłady takich spółek pokazaliśmy w raporcie o rynku NewConnect, który przedstawiliśmy w maju tego roku. To prawda, że nie uniknęliśmy też przykładów złych spółek. W stosunku do nich Giełda podejmuje konsekwentne działania."

"Naszym celem strategicznym jest dalszy rozwój rynku NewConnect i przekonywanie do niego spółek oraz inwestorów. Chcemy odbudować zaufanie do NewConnect i uczynić ten rynek atrakcyjnym dla każdego rodzaju inwestora. Dziś domeną tego rynku są inwestorzy indywidualni, ale zależy nam by zainteresować nim także instytucjonalnych. Chcemy, aby rynek był ważnym narzędziem do pozyskiwania finansowania."

źródło: http://www.sii.org.pl/9386/edukacja-i-analizy/akcjonariusz/nowe-otwarcie-rynku-newconnect-wywiad-z-pawlem-tamborskim-prezesem-zarzadu-gieldy-papierow-wartosciowych.html

Raport TOP NewConnect po I połowie 2015 - na 76 stronach jest kilkadziesiąt analiz spółek - autor (ekspert od rynku NC), stawia przede wszystkim na analizę fundamentalną, dzięki którego dokonuje wstępnej selekcji, ale podpiera się też w dużym stopniu analizą techniczną (są wykresy z Amibrokera).

KAŻDY, KTO ZAKUPI RAPORT TOP NEWCONNECT, OTRZYMA LINKA DO NAGRANIA Z WTORKOWEGO WEBINARU - 1,5 H PRAKTYCZNEJ WIEDZY I OMÓWIENIE WYBRANYCH SPÓŁEK Z NC PRZEZ AUTORA RAPORTU!

Poniżej link do sklepu on-line w którym można zakupić raport, korzystając z bezpiecznego systemu płatności internetowych Dotpay.pl (karta kredytowa lub e-przelew), ale można również dokonać płatności tradycyjnym przelewem - szczeógły po wejściu w link:

TAK, ZAMAWIAM RAPORT TOP NEWCONNECT Z DOSTĘPEM DO NAGRANIA W WTORKOWEGO WEBINARU <LINK>

Gorąco polecam,

Albert „Longterm” Rokicki

Twój Niezależny Analityk Rynków Finansowych

Email: kontakt@longterm.pl

Kanał Youtube: www.youtube.com/user/alrokas

Fanpage na Facebooku: www.facebook.com/longtermblog

Author image

Albert Rokicki

Niezależny analityk rynku akcji. Magister Ekonomii. Własny kapitał inwestuje na polskiej giełdzie od 2000 roku. Jestem inwestorem długoterminowym i będę zawsze to podkreślał.
  • Warszawa
Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.