DZISIAJ NASTROJE KONSUMENTA W USA

Poprzednia wartość to 64,9 i spodziewany jest spadek do 63,50 i tu upatrywałbym sporej niespodzianki, gdyż consensus analityków jest bardzo niski a przecież w ostatnich tygodniach bardzo mocno potaniały w USA ceny paliw. Jest to niezwykle ważny czynnik szczególnie dla ludzi ubogich (zdecydowana większość z nich należy do elektoratu Barracka Obamy). Wcześniej bo o godz. 15 będzie odczyt cen nieruchomości w dużych metropoliach tzw. Case-Schiller Index (poprzednio +0,1%, oczekiwania +0,4% i odpowiednio -2,6% i -2,3% r/r). Na naszej giełdzie dzisiaj z rana odreagowanie wczorajszych spadków - WIG20 rośnie o zdrowe 1,3%, małe spółki zachowują się niemrawo (symboliczne plusy) ale należy pamiętać że wczoraj zupełnie ignorowały spadki WIG20 i zamknęły się w okolicach remisu. Oznaki życia wykazują: Agora, Armatura, Cormay, Hawe, Roverse, KGHM, Wasko a ładne próby wybicia obserwujemy na GPW,JSW, Komputronie i Tauronie. Te ruchy muszą być oczywiście jeszcze potwierdzone przez pozostałą część sesji a szczególnie w jej końcówce.

Author image

Albert Rokicki

Niezależny analityk rynku akcji. Magister Ekonomii. Własny kapitał inwestuje na polskiej giełdzie od 2000 roku. Jestem inwestorem długoterminowym i będę zawsze to podkreślał.
  • Warszawa
czas czytania: 1 min.

WAŻNE DANE Z RYNKU NIERUCHOMOŚCI

czas czytania: 3 min.

PRZED SESJĄ 27.06

Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.