Games Operators: Aktualizacja po prologu IFZ.

O Games Operators pisałem ostatnio 10 czerwca. Można tę analizę przeczytać tutaj: https://longterm.pl/akcje-atrakcje-games-operators/. Od tego czasu kurs mocno urósł i udało się osiągnąć pierwszy poziom take profit. Było to możliwe dzięki wypuszczeniu nowej wersji dema gry Infection Free Zone, które zostało bardzo dobrze przyjęte i maksymalny peak wyniósł aż 7366 osób. Drugi poziom take profit jak na razie nie został osiągnięty. Kurs zatrzymał się w okolicach pierwszego poziomu i w tym miejscu rozpoczęła się korekta spadkowa. Trend długoterminowy jednak się nie zmienił i nadal pozostaje wzrostowy. Dzisiaj odbyła się premiera prologu gry IFZ. Początek był bardzo dobry i maksymalny peak wynosił dzisiaj 5122 osoby. Reakcja rynku była więc pozytywna i kurs Games Operators wzrósł dzisiaj o 9,09% przy spadającym szerokim rynku. Niestety w momencie pisania analizy liczba grających w prolog jest mniejsza i wynosi 2236. Pojawiły się jak na razie 52 oceny. Z czego prawie 83% to oceny pozytywne. Najważniejsza jednak będzie noc. Gra Infection Free Zone jest znacznie popularniejsza w Chinach niż w Europie. Oprócz peaku i ocen w prologu warto również śledzić jak wzrasta liczba followersów w pełnej wersji gry oraz jak gra awansuje na wishliście. Sukces dema przełożył się na mocny wzrost liczby followersów oraz awans gry na wishliście. Jeśli w przypadku prologu będzie podobnie, to możliwy będzie również wzrost kursu akcji. Jeśli jednak prolog nie zwiększy zainteresowania grą, to rynek może być rozczarowany.

Z perspektywy analizy technicznej kurs wciąż znajduje się w korekcie spadkowej. Maksimum dzisiejszej świecy zbliżyło się do spadkowej linii trendu ale nie udało się jej przebić. Także dalsze zachowanie kursu w dużej mierze będzie zależeć od tego jaki sukces odniesie prolog. Jeśli rzeczywiście zainteresowanie grą mocno wzrośnie, to być może uda się zakończyć korektę spadkową. Żeby to się stało potrzebne jest przebicie linii trendu oraz strefy oporu w okolicach 33-34 zł, a następnie szczytu z sierpnia w okolicach 36-37 zł. Na razie jednak peak szybko opada i jeśli ten trend będzie kontynuowany, to dzisiejsze wzrosty mogą zostać jutro zjedzone i kurs może nadal trwać w korekcie spadkowej.

Interwał dzienny, wykres półroczny:

Jeśli jednak zwycięży scenariusz pozytywny i uda się zakończyć korektę spadkową, to po przebiciu oporu w okolicach 37 zł następny będzie w okolicach 42 zł, a później zostanie ATH w okolicach 49 zł.

Interwał tygodniowy, wykres trzyletni:

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.