Global Cosmed po korekcie spadkowej?

Od grudnia kurs Global Cosmed poruszał się w korekcie spadkowej. Niedawno przebita została spadkowa linia trendu i jest to sygnał, który może oznaczać zakończenie tej korekty. Aktualnie kurs zatrzymał się na oporze w okolicach 3,10-3,14 zł. Jeśli dojdzie teraz do cofnięcia, to najbliższe wsparcie jest w okolicach 2,94 zł, a kluczowa strefa wsparcia jest w okolicach 2,73-2,77 zł. Dopiero ewentualne jej przebicie może być sygnałem kontynuacji spadków, natomiast dopóki kurs będzie się utrzymywał powyżej tej strefy, to wciąż będzie szansa wzrosty. Kolejne strefy oporów mamy w okolicach 3,40 i 3,60 zł, a kluczowym oporem będzie szczyt w okolicach 4-4,15 zł.

Interwał dzienny, wykres półroczny:

Na interwale tygodniowym widzimy, że długoterminowy trend spadkowy, trwający od szczytu covidowej hossy z roku 2020, został odwrócony kilka miesięcy temu. Kluczowymi sygnałami było przebicie linii trendu oraz strefy w okolicach w okolicach 3 zł. Po wybiciu kurs wszedł w korektę spadkową i była strefa oporu zadziałała obecnie jako wsparcie. Aktualna świeca tygodniowa wyraźnie od tej strefy odbija i daje to szansę na wzrosty w kierunku szczytu w okolicach 4 zł. Jeśli jego przebicie się powiedzie, to kolejna kluczowa strefa oporu będzie w okolicach 5,50 zł.

Interwał tygodniowy, wykres czteroletni:

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.