Handlowy powyżej oczekiwań!

Handlowy jest ważną spółką, mającą aż 5,27% udziału w indeksie WIG-Banki i 1,85% w WIG20. Jest szansa że pomoże w podciągnięciu tego pierwszego, jakże ważnego wskaźnika. Wielokrotnie podkreślałem że stare powiedzenie mówi: "nie ma hossy bez banków". Spójrzmy zatem jak przedstawia się wykres WIG-Banki:

Jak widać indeks zmaga się z ważnym oporem jakim był poprzedni szczyt. Wczoraj zdołał pobić go podczas sesji ale zamknął się poniżej cen zamknięcia. Cel na najbliższe dni to zamknięcie się wyżej niż w lutym czyli powyżej 6151. Cel bardzo realistyczny, biorąc pod uwagę bardzo dobrą passę naszych banków podczas tego sezonu wyników (zawiódł właściwie tylko BGŻ). Żeby nie było że wszystko jest już super, dzisiaj mieliśmy dla odmiany również spory zawód, jaki sprawiła swoim akcjonariuszom spółka Asseco Business Solution, która podała wyniki gorsze od oczekiwań na całej linii. Zysk okazał się o 7% gorszy od oczekiwań a przychody o 5%. Na pocieszenie można wskazać bardzo niski udział spółki w indeksie SWIG80 - jedynie 1,059%. Podsumowując dotychczasowy przebieg sezonu wyników, jak do tej pory przeważają lepsze od oczekiwań i co najważniejsze jeśli chodzi o duże spółki to zawiódł tylko KGHM. Duże banki na czela z PKO, Pekao, BRE, ING i Handlowym pokazały wyniki lepsze od oczekiwań i w większości lepsze niż przed rokiem narastająco po dwóch kwartałach. Byki wygrywają jak do tej pory 8-6 w ważnych spółkach, ale pod względem samej wagi w indeksach ta przewaga jest przygniatająca i wynosi 82 - 18. Dzisiaj kolejny wysyp wyników ale bez żadnej dużej, liczącej się spółki, może oprócz  KOV (0,91% udziału w MWIG40). W USA o 14 30 ważne dane o inflacji w cenach producenckich (PPI). Jeśli będzie niska (niższa niż konsensus) wzrosną znacząco szansę na dodruk pieniądza przez FED (QE3). Kup raport z analizami 16 najlepszych spółek po wynikach za I kwartał (kolejny po wynikach za II kw. dostaniesz gratis), korzystając z bezpiecznego e-transferu lub płatności kartą kredytową poprzez serwis Dotpay.pl tutaj:

Author image

Albert Rokicki

Niezależny analityk rynku akcji. Magister Ekonomii. Własny kapitał inwestuje na polskiej giełdzie od 2000 roku. Jestem inwestorem długoterminowym i będę zawsze to podkreślał.
  • Warszawa
czas czytania: 2 min.

KGHM rozczarował wynikami

czas czytania: 2 min.

Strzeżcie się fałszywych proroków

Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.