HUGE wybicie!

Kurs Huuuge Games od debiutu poruszał się w trendzie spadkowym. Trend ten zakończył się 24 lutego, w dniu wybuchu wojny w Ukrainie. Od tego czasu kurs przestał spadać, wbrew szerokiemu rynkowi oraz wielu innym spółkom z branży gier. Od lutego kurs poruszał się w trendzie bocznym w rejonie 15-20 zł. Wysokie  wolumeny przy świecach wzrostowych mogły sugerować akumulacyjny charakter konsolidacji. Z pewnością pomagał w tym dokonywany przez spółkę skup akcji własnych. Podczas dzisiejszej sesji kurs wybił górą, co może oznaczać zmianę trendu na wzrostowy. Wybicie było bardzo mocne i potwierdzone zostało wysokim wolumenem. Przyczyną tak mocnych wzrostów była podana podczas dzisiejszej sesji informacja o rozpoczęciu przeglądu opcji strategicznych. Jak napisano w komunikacie, jedną z opcji jest: „pozyskanie inwestora strategicznego lub finansowego, lub przeprowadzenie potencjalnej transakcji, która skutkować może zmianą struktury akcjonariatu emitenta”.

Dzisiejsza świeca zamknęła się nieco poniżej oporu, który stanowi szczyt z lutego w okolicy 21,90 -22,30 zł. Nieco powyżej jest zaś kolejny opór na byłej strefie wsparcia w okolicy 23 zł. Są to poziomy, które mogą mieć znaczenie podczas najbliższych sesji. Jeśli uda się je przebić, to otworzy się droga do kolejnego oporu w okolicy 28 zł. Trzeba oczywiście mieć świadomość, że po tak mocnych wzrostach zawsze możliwe jest cofnięcie. Ważne żeby nie zanegowało ono wybicia. Potencjalnymi poziomami wsparć mogą być teraz przebite podczas dzisiejszej sesji opory. Pierwszy z nich znajduje się w okolicy 20 zł, natomiast drugi w strefie 18,20-19,25 zł. Zejście poniżej tego drugiego oznaczałoby zanegowanie dzisiejszej świecy wybiciowej i byłoby sygnałem negatywnym. Kluczowym wsparciem są oczywiście minima kursu w okolicy 15 zł, lecz aktualnie jest to poziom dosyć odległy.

Interwał dzienny, wykres roczny:

Autor: Łukasz Popławski

Longterm.pl

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.