Humanista na giełdzie łączy siły z Longterm!

Jak już napisałem, z Radkiem znamy się ładnych kilka lat i razem zaczynaliśmy budować polską scenę blogerską a co wyróżniało go pośród innych w moim postrzeganiu, to najwyższa jakość zarówno artykułów, jak i nagrań wideo. Prawdziwym hitem okazały się cykliczne podsumowania miesięczne prowadzonego przez niego portfela SCT (Spółki Ciekawe Technicznie), które ja staram się oglądać regularnie i polecam każdemu inwestorowi, zarówno początkującemu jak i bardziej doświadczonemu (skoro ja po 17 latach na giełdzie z przyjemnością oglądam i interesuje mnie jakie spółki wybrał, to o czymś to świadczy prawda? 😀). Ta najwyższa jakość świadczy o wielkim szacunku do odbiorców jaki wykazuje Radek - zarówno w stosunku do czytelników jak i widzów YT.

Kolejna sprawa, która mi bardzo zawsze w nim imponowała to determinacja i konsekwencja - znam bowiem wielu "blogerów", którzy mieli słomiany zapał i pisali namiętnie podczas hossy a w momencie pojawienia się zwykłej korekty na rynku od razu zwijali manatki 😀 Takich niedzielnych blogierów mamy całe mnóstwo, nie wspominając już o osobach prowadzących swoje własne, publiczne portfele. Tylko ja sam wiem, ile obciążenia psychicznego to kosztuje i że trzeba mieć tytanowe jaja aby prowadzić swój portfel i pokazywać publicznie swoje pozycje, otwierając się na krytykę a niekiedy falę hejtu. Radek udowodnił, że przejściowe załamania nie wpływają zupełnie na jego psychikę i sposób działania a przejściowe korekty czy nawet bessy są po prostu kolejnymi lekcjami od rynku z których należy wyciągać pożyteczne wnioski. Ma również swój własny system, któego się z żelazną dyscypliną trzyma, co pozwala mu unikanąć strat.

Dlaczego Humanista dołącza do ekipy Longterm?

Współprocoiwaliśmy już od dłuższego czasu z Radkiem, między innymi był jednym z prelegentów podczas naszej pierwszej konferencji "KsiążęcaStreet"  a także już kilkukrotnie był gościem specjalnym organizowanych przez nas webinarów. Nasi Subskrybenci szczególnie cenią sobie fachowe omówienie pod względem technicznym 15 naszych spółek z każdego, kolejnego raportu TOP 15 Poland. To jest zawsze webianr na który ja czekam z wypiekami na twarzy i wielką tremą - w końcu jesteśmy jako fundamentaliści oceniami przez eksperta od AT i może się okazać, że pomimo dobrej analizy, kurs spółki niestety będzie spadał, ze względu na przełamanie jakiejś ważnej linii trendu lub mocnego wsparcia....

Radek Chodkowski w trakcie swojego wykładu na KsiążęcaStreet2017. fot. własna.

Nasi Subskrybenci często pytają nas - OK wyselekcjonowaliście super spółki ale czy nie są one przypadkiem zbyt przegrzane i nie natniemy się na bolesną korektę?

No cóż, ja zawsze starałem się dyplomatycznie odpowiadać, że "dobrą spółkę warto jest kupić zawsze" czyli praktycznie w każdym momencie, ale Radek ma na to inny pogląd - jego żelazne reguły nie pozwalają mu wręcz kupowania spółek na lokalnych górkach! On zawsze stara się znaleźć dno korekty w TRENDZIE WZROSTOWYM! 😀

Nie mieliśmy i nie mamy w Longterm.pl zatem problemu w doborze dobrych, solidnych spółek do portfela ale nie wiedzieliśmy tak naprawdę kiedy je kupować, no i kiedy dobrze sprzedać (jeśli chcieliśmy skeszować pozycję). Radek pomoże nam bardzo w odpowiedzi na te dwa arcyważne dla inwestora pytania.

Po latach samodzielnego inwestowania mogę powiedzieć z całą odpowiedzialnością, że równie ważny jak selekcja spółek jest timing dokonywania kluczowych transakcji. Nie jest sztuką powiedzieć, że Apple jest super spółką ale bardzo łatwo jest kupić na szczycie przed bardzo brutalną korektą lub odpukać...bessą. Przed tym wszystkim będzie nas, miejmy nadzieję, chroniła ekspercka wiedza Radka i będzie nas wspierał na bieżąco zarówno w cyklicznych wystąpieniach podczas webinarów, jak i w postaci wpisów na Forum VIP naszego portalu.

Wielka premiera naszego sojuszu strategicznego już w środę, 06.09 o godz. 20:00 - wspólny webinar!

Już w najbliższą środę, 06.09 o godz. 20:00 zapraszamy na nasz wspólny webinar z Radkiem - "Jakie spółki na koniec roku - technik vs fundamentalista"

Skupimy się jednak nie tylko na konkretnych spółkach ale podczas naszej gorącej debaty, omówimy również perspektywy dla całego rynku, zarówno polskiego, jak i amerykańskiego.

Poniżej link do rejestracji:

Uwaga: Ilość miejsc ograniczona do 500!

Pozdrawiam Albert „Longterm” Rokicki

Twój Niezależny Analityk Rynków Finansowych

Kanał Youtube: www.youtube.com/user/alrokas

Fanpage na Facebooku: www.facebook.com/longtermblog

Email: kontakt@longterm.pl

Author image

Albert Rokicki

Niezależny analityk rynku akcji. Magister Ekonomii. Własny kapitał inwestuje na polskiej giełdzie od 2000 roku. Jestem inwestorem długoterminowym i będę zawsze to podkreślał.
  • Warszawa
czas czytania: 1 min.

IMS - konferencja wynikowa LIVE!

czas czytania: 1 min.

Czy McDonald's jest dobrą inwestycją długoterminową?

Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.