Jaki rachunek inwestycyjny otworzyć? Który polecam?

Dzięki tym kontom można uzyskać gigantyczną optymalizację podatkową - na IKE nie płaci się w ogóle podatku jeśli nie wypłaci kasy przed osiągnięciem 60 roku życia a w przypadku IKZE całość rocznej wpłaty (5115 zł) można odliczyć sobie od podatku czyli oszczędzasz 920 zł jak jesteś w pierwszym progu podatkowym a 971 zł jak jesteś na 19%

I tak każdego roku aż do emeryturki

Porównanie IKE i IKZE poniżej:

źródło: http://bossafx.pl/edukacja/IKE/IKZE/porownanie/

Należy najpierw otworzyć konto podstawowe a następnie już bez ponownego podpisywania papierów można otworzyć sobie wyżej wymienione konta IKE i IKZE - można mieć obydwa a Ci z Was, którzy są w związkach małżeńskim mogą dodatkowo otwierać dodatkowe rachunki na żonę lub męża 🙂

Aby otworzyć darmowe konto w DM BOŚ (Bossa.pl) należy wejść w poniższy link i wypełnić formularze rejestracyjny (dalej postępować zgodnie z intrukcjami na stronie bossa.pl):

Jest to mój link afiliacyjny, dzięki któremu za każde nowo otwarte konto na którym nowy klient wygeneruje przynajmniej 1000 zł obrotu, otrzymam wynagrodzenie, które w żadnym wypadku nie wpływa na wysokość prowizji jakie płacisz. Otwierając konto w DM BOŚ, które osobiście posiadam i polecam, wspierasz mnie jako niezależnego analityka.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości służę pomocą na forum pod tym artykułem lub mailowo, ewentualnie via portale społecznościowe (FB/TT) - kontakt poniżej.

Z inwestorskim pozdrowieniem,

Albert „Longterm” Rokicki

Twój Niezależny Analityk Rynków Finansowych

Kanał Youtube: www.youtube.com/user/alrokas

Fanpage na Facebooku: www.facebook.com/longtermblog

Email: kontakt@longterm.pl

Author image

Albert Rokicki

Niezależny analityk rynku akcji. Magister Ekonomii. Własny kapitał inwestuje na polskiej giełdzie od 2000 roku. Jestem inwestorem długoterminowym i będę zawsze to podkreślał.
  • Warszawa
Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.