Kreatywna księgowość już nie straszna!

Już na wstępie napiszę, że przez zaledwie 9 godzin nauczyłem się więcej niż po lekturze kilkunastu książek poświęconych analizie fundamentalnej. Idąc na to szkolenie byłem w pełni świadomy, że spółki giełdowe stosują tzw. "kreatywną księgowość", która przecież w dużej mierze nie jest wcale niezgodna z prawem, ona jest sztuką jego naginania i wykorzystywania różnego rodzaju luk. Oczywiście nie mam na myśli ewidentnych oszustw księgowych, o których również była mowa na szkoleniu. Dr Welc uświadomił mi jak duża jest skala tych zjawisk i jak szeroki jest wachlarz dostępnych technik manipulowania wynikiem finansowym. Zburzony został nawet ostatni wydawałoby się bastion analityków jakim są przepływy pieniężne, całkowicie obnażone jako potencjalny oręż w walce z wszelkiego rodzaju kreatywnością księgowych. Niestety okazuje się, że również cashflow można jak to się mówi "wyrzucić do kosza", szczególnie jeśli mamy do czynienia z konglomeratami czy nawet małymi holdingami, posiadającymi spółki zależne. A przecież ciężko jest już na GPW znaleźć spółkę, która nie miałaby spółek zależnych lub sama nią nie była. Wszyscy są ze sobą pośrednio lub bezpośrednio powiązani a niektóre spółki jak np. Assecopol, to już istna maestria w tego rodzaju inżynierii. I weź tu człowieku próbuj coś rzetelnie analizować :-) Jednak dzięki wiedzy i zaleceniom dr Welca, już teraz wiem jakie są symptomy stosowania kreatywnej księgowości i jak w porę je wychwycić po analizie raportu finansowego! Aby nie zdradzać więcej szczegółów ze szkolenia, zachęcam wszystkich inwestorów, poważnie traktujących swoje zajęcie do wzięcia udziału w warsztatach, prowadzonych przez dr Jacka Welca. Jestem osobą od 13 lat związaną z rynkiem kapitałowym i można powiedzieć że "zęby sobie już na nim zjadłem", aczkolwiek przez 9 godzin siedziałem jak wryty, słuchając prowadzącego z zapartym tchem. Dr Jacek Welc, oprócz doskonałego przygotowania merytorycznego jest również świetnym pedagogiem - potrafi bardzo szybko i logicznie wytłumaczyć sprawy na pozór wydające się bardzo skomplikowanymi. Ma podejście, nazwałbym je "amerykańskim" czyli na luzie ale konkretnie. Widać że jest praktykiem a nie teoretykiem i zna się na realnym biznesie, przez co ma gigantyczną przewagę nad innymi rewidentami czy biegłymi księgowymi zamkniętymi w zaciszu gabinetów, skupionych jedynie na suchych liczbach.

Wszelkich informacji odnośnie kolejnych szkoleń prowadzonych przez dr Jacka Welca mogą Państwo uzyskać kontaktując się z Panią Martą Ostapowicz - email:  Marta.ostapowicz@eficom.pl lub wchodząc na stronę www.eficom.pl Kolejne szkolenie dr Welca odbędzie się już 17 grudnia tego roku!

Author image

Albert Rokicki

Niezależny analityk rynku akcji. Magister Ekonomii. Własny kapitał inwestuje na polskiej giełdzie od 2000 roku. Jestem inwestorem długoterminowym i będę zawsze to podkreślał.
  • Warszawa
czas czytania: 3 min.

Jak nie dać się nabrać na kreatywną księgowość?

czas czytania: 3 min.

Spółki prowzrostowe na tydzień 25-29.11.2013

Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.