Moje wyniki inwestycyjne

Aby nie owijać zbytnio bawełny, przejdźmy od razu do konkretów czyli namacalnych wyników. Poniższa tabelka prezentuje wyniki przykładowych portfeli, złożonych z 10 spółek WYTYPOWANYCH PRZEZE MNIE NA PIERWSZYCH 10 MIEJSCACH z każdego kolejnego rankingu (TOP10), siedmiu wspaniałych (TOP7), najlepszych pięciu (TOP5) i w końcu portfela w którym przez cały czas znajdował się lider rankingu. Tak na marginesie, to od początku publikowania moich raportów w postaci rankingów czyli od 05.04.2013 roku, liderów zmieniłem tylko 2 razy czyli że było ich trzech. Tabela przedstawiająca wyniki spółek rankingowych od 05.04.2013 do 10.10.2014 w porównaniu z portfelem SPÓŁKI PROWZROSTOWE TYGODNIA (SPT) oraz WIG w tym samym czasie:

tabela wyniki top spółek rankingowych

Idea tych portfeli jest taka, że dla przykładu w portfelu TOP10 inwestujemy po równo w 10 spółek, które zostały wyselekcjonowane w pierwszym rankingu, wysłanym subskrybentom 05.04.2013 roku. Jeśli któraś ze spółek lub więcej niż jedna, wypadnie z pierwszej dziesiątki w kolejnym rankingu, to sprzedajemy je i zastępujemy tymi, które weszły do TOP10 po kolejnych wynikach kwartalnych. I tak czynimy aż do ostatniego raportu z rankingiem 18 najlepszych spółek, który ukazał się we wrześniu. Poniżej wykresy pokazujące performance poszczególnych portfeli w okresie 05.04.13 do 10.10.2014:

perfrmance top spółek vs wig

Z wykresu wynika, iż im mniejsza liczba spółek w portfelu i im wyższe miejsca te spółki zajęły w rankingach, tym lepszy wynik, co mnie osobiście bardzo cieszy i potwierdza skuteczność moich metod selekcji. Liderzy czyli portfel TOP1 pokazali prawdziwą klasę, generując niesamowitą stopę zwrotu, wynoszącą 206% w porównaniu ze wzrostem indeksu WIG o zaledwie 18% w tym samym czasie. Wniosek jest zatem taki, że za podwyższone ryzyko i brak jakiejkolwiek dywersyfikacji można było uzyskać bardzo ponadprzeciętny wynik. Z początkowych 30 000 zł w dniu 05.04.2013 zrobiło się prawie 95 000 zł dnia 10.10.2014 czyli w półtora roku. Kolejny ważny wniosek płynie z wyniku portfela TOP10, który zarobił 53,5% i pobił indeks WIG o prawie 200%. Bardzo mnie cieszy fakt, iż nawet inwestując ślepo w 10 spółek, które wyselekcjonowałem jako TOP10 w każdym kolejnym raporcie można było pobić szeroki indeks o dwie długości. Bez analizy technicznej, bez stop lossów, bez fal Elliotta, poziomów Fibonacciego, bez astrologii, bez czasówek Ganna, bez statystyk roków wyborczych, przedwyborczych i innych bzdur - czyste fundamenty. Jeśli zainteresowała Cię moja metoda selekcji spółek, poparta przedstawionymi wynikami, to zachęcam Cię do przystąpienia do grona subskrybentów Longterm.pl. W ramach rocznego abonementu otrzymasz ostatni raport z rankingiem 18 najlepszych spółek po wynikach za I półrocze 2014 roku oraz uwaga - KAŻDY KOLEJNY RAPORT Z RANKINGIEM GRATIS AŻ DO WYGAŚNIĘCIA ABONAMENTU! CZYLI DE FACTO OTRZYMUJESZ 5 RAPORTÓW W CENIE 95 ZŁ KAŻDY (BONUS WYSOKOŚCI 475 ZŁ) PODCZAS GDY ZA ROCZNY ABONAMENT PŁACISZ ZALEDWIE 380 ZŁ.

TU NIE MA ŻADNEGO UKRYTEGO HACZYKA! 380 ZŁ ZA CODZIENNE KOMENTARZE GIEŁDOWE, AKTUALIZACJE PROWADZONEGO PRZEZE MNIE PORTFELA INWESTYCYJNEGO, DOSTĘP DO FORUM VIP ORAZ 5 RAPORTÓW Z RANKINGAMI NAJLEPSZYCH 18 SPÓŁEK PO WYNIKACH KWARTALNYCH. UWAGA: OSIĄGNIĘTE WYNIKI MOŻE ZWERYFIKOWAĆ KAŻDY AKTYWNY ABONENT, GDYŻ NA ŻYCZENIE UDOSTĘPNIAM WSZYSTKIE DOTYCHCZASOWE RAPORTY PO WYNIKACH KWARTALNYCH. KLIKNIJ W PONIŻSZY BANER ABY UZYSKAĆ WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW OFERTY I ZAKUPIĆ USŁUGĘ ON LINE W 3 MINUTY:

650x292_2 (1)

Pozdrawiam Albert „Longterm” Rokicki

IMG_1824

Twój Niezależny Analityk Rynków Finansowych

Kanał Youtube: https://www.youtube.com/user/alrokas

Fanpage na Facebooku: https://www.facebook.com/longtermblog

Email: kontakt@longterm.pl

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści. Inwestowanie na giełdzie przy braku odpowiedniej wiedzy i doświadczenia wiąże się z ryzykiem utraty nawet całości zainwestowanego kapitału!

Author image

Albert Rokicki

Niezależny analityk rynku akcji. Magister Ekonomii. Własny kapitał inwestuje na polskiej giełdzie od 2000 roku. Jestem inwestorem długoterminowym i będę zawsze to podkreślał.
  • Warszawa
czas czytania: 4 min.

Kup i trzymaj czy może lepiej spekuluj?

czas czytania: 4 min.

Zaproszenie na konferencję do Zakopanego!

Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.