Najlepsze polskie spółki po wynikach kwartalnych

Już 30 listopada ukaże się najnowszy ranking z analizami 15 najlepszych według mnie polskich spółek. Już teraz mogę uchylić rąbka tajemnicy i zdradzić że w porównaniu z poprzednim rankingiem, nastąpi kilka zasadniczych zmian - przede wszystkim zmiana lidera. Ograniczyłem również liczbę spółek rankingowych z 18 na 15, gdyż jak pokazują moje wieloletnie badania, nadmierna dywersyfikacja przynosi odmienne skutki od zamierzonych. Lepiej się skoncentrować na najlepszych koniach jakie posiadamy, niż liczyć że tzw. "czarny koń" w końcu zaskoczy :-)

Poniżej wyjaśnię pokrótce na czym polega moja działalność.

Od początku 2013 roku regularnie publikuje raporty z analizami najlepszych według mnie spółek po wynikach kwartalnych w formie rankingów. Chciałbym przy tym podkreślić jedną fundamentalną kwestię - nie są to spółki najlepsze po jednym w ostatnim kwartale - to są wyselekcjonowane przeze mnie absolutne perły inwestycyjne, które przyniosą stabilne, regularne zyski inwestorom w długim terminie. O efektach mojej pracy napisałem w artykule "MOJE WYNIKI INWESTYCYJNE" <LINK>. Portfel złożony z najlepszych 10 spółek z każdego kolejnego rankingu (zmieniamy skład jeśli spółki z pierwszej 10 się zmieniają) zarobił w półtora roku 53%. Tak się składa, że jeden z moich wieloletnich Subskrybentów zainwestował 2 miliony złotych rozkładając kapitał po równo w te 10 spółek  i obecnie ma ponad 1 milion zł zysku i jak sam twierdzi - gdyby nie ja, to nigdy nie zdecydowałby się na taki ruch. Zanim trafił na mój serwis inwestował bowiem tylko i wyłącznie w nieruchomości - kupował głównie ziemię oraz mieszkania pod wynajem a do giełdy akcji podchodził bardzo sceptycznie, traktując ją jako zbyt ryzykowną. To znajomość ze mną i zapoznanie się z moją długoterminową strategią całkowicie zmieniło jego podejście do inwestowania na giełdzie akcji i teraz jest bardzo zadowolony. Przypadek tego Subskrybenta bardzo mnie zmotywował do dalszej, jeszcze cięższej pracy, gdyż wiem, że moja praca ma sens i jest w stanie odmienić życie wielu ludzi. Powyższy przykład jest kolejnym potwierdzeniem, tego że kupując dobrze wyselekcjonowane spółki nie warto się ich pozbywać podczas przejściowych zawieruch na szerokim rynku ale zwyczajnie trzymać na długi termin a na efekty poczekać minimum kilkanaście miesięcy. Słynny amerykański inwestor - Warren Buffett mawia, że "idealnym okresem czasu na trzymanie akcji wspaniałego przedsiębiortswa jest wieczność" Poniżej tabelka z wynikami portfeli, złożonych z najlepszych spółek z kolejnych rankingów za zasadzie: TOP7 = portfel złożony zawsze z 7 najlepszych spółek ostatniego raportu ( w tej chwili znajduje się w nim 7 najlepszych spółek z ostatniego mojego raportu za I półrocze 2014 a kolejny raport ukaże się już pod koniec tego miesiąca!).

Tabela przedstawiająca wyniki spółek rankingowych od 05.04.2013 do 10.10.2014 w porównaniu z portfelem SPÓŁKI PROWZROSTOWE TYGODNIA (SPT) oraz WIG w tym samym czasie:

tabela wyniki top spółek rankingowych

Idea tych portfeli jest taka, że dla przykładu w portfelu TOP10 inwestujemy po równo w 10 spółek, które zostały wyselekcjonowane w pierwszym rankingu, wysłanym subskrybentom 05.04.2013 roku. Jeśli któraś ze spółek lub więcej niż jedna, wypadnie z pierwszej dziesiątki w kolejnym rankingu, to sprzedajemy je i zastępujemy tymi, które weszły do TOP10 po kolejnych wynikach kwartalnych. I tak czynimy aż do ostatniego raportu z rankingiem 18 najlepszych spółek, który ukazał się we wrześniu. Poniżej wykresy pokazujące performance poszczególnych portfeli w okresie 05.04.13 do 10.10.2014:

perfrmance top spółek vs wig

Z wykresu wynika, iż im mniejsza liczba spółek w portfelu i im wyższe miejsca te spółki zajęły w rankingach, tym lepszy wynik, co mnie osobiście bardzo cieszy i potwierdza skuteczność moich metod selekcji. Liderzy czyli portfel TOP1 pokazali prawdziwą klasę, generując niesamowitą stopę zwrotu, wynoszącą 206% w porównaniu ze wzrostem indeksu WIG o zaledwie 18% w tym samym czasie. Wniosek jest zatem taki, że za podwyższone ryzyko i brak jakiejkolwiek dywersyfikacji można było uzyskać bardzo ponadprzeciętny wynik. Z początkowych 30 000 zł w dniu 05.04.2013 zrobiło się prawie 95 000 zł dnia 10.10.2014 czyli w półtora roku.

JAKIE SĄ KORZYŚCI Z ZAKUPU KOLEJNEGO RANKINGU?

DOWIESZ SIĘ KTO ZOSTAŁ WYTYPOWANY JAKO LIDER RANKINGU - ZWRÓĆ UWAGĘ, ŻE TO WŁAŚNIE LIDERZY ZAROBILI NAJWIĘCEJ (TOP1) - AŻ 206%!!! OTRZYMASZ ZESTAW 15 SPÓŁEK, KTÓRE MOŻNA TRAKTOWAĆ JAKO POTENCJALNE OKAZJE INWESTYCYJNE NIE NA KILKA MIESIĘCY ALE KILKA LUB NAWET KILKANAŚCIE LAT JEŚLI NIE LUBISZ RYZYKOWAĆ I WOLISZ ROZKŁADAĆ RYZYKO NA KILKA SPÓŁEK TO WYNIKI HISTORYCZNE SUGERUJĄ, ŻE JEŚLI ZAINWESTUJESZ W PIERWSZE 10 SPÓŁEK TO MASZ SZANSĘ NA PONAD 50% ZYSKU PRZEZ KOLEJNE PÓŁTORA ROKU. POZNASZ MOJE METODY SELEKCJI SPÓŁEK - NA CO ZWRACAM UWAGĘ, W JAKI SPOSÓB Z PONAD 400 SPÓŁEK WYBIERAM ZALEDWIE 15 DO ELITARNEGO GRONA

OK, A ILE KOSZTUJE RAPORT Z RANKINGIEM?

CENA ZA POJEDYNCZY RAPORT Z RANKINGIEM (PONAD 40 STRON ANALIZ) TO 135 ZŁ. RAPORT W CENIE 135 ZŁ MOŻNA ZAKUPIĆ ON LINE W DOSŁOWNIE 3 MINUTY - KLIKNIJ LINK PONIŻEJ ABY DOKONAĆ ZAMÓWIENIA: shop/Raport-18-Najlepszych-Spolek-Po-Wynikach-Za-Ih-2014-R.html NA KONIEC ZAPROPONUJE CI JESZCZE KORZYSTNIEJSZĄ OFERTĘ - JEŚLI ZAKUPISZ ROCZNY ABONAMENT, TO OTRZYMASZ NIE TYLKO OSTATNI RAPORT Z RANKINGIEM GRATIS ALE I KAŻDY KOLEJNY RAPORT AŻ DO WYGAŚNIĘCIA ABONAMENTU CAŁKOWICIE ZA DARMO! TU NIE MA ŻADNEGO UKRYTEGO HACZYKA! 380 ZŁ ZA CODZIENNE KOMENTARZE GIEŁDOWE, AKTUALIZACJE PROWADZONEGO PRZEZE MNIE PORTFELA INWESTYCYJNEGO, DOSTĘP DO 5 RAPORTÓW Z RANKINGAMI NAJLEPSZYCH 15 SPÓŁEK PO WYNIKACH KWARTALNYCH ORAZ DO FORUM VIP. KLIKNIJ W PONIŻSZY BANER ABY UZYSKAĆ WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW OFERTY I ZAKUPIĆ USŁUGĘ ON LINE W 3 MINUTY:

650x292_2 (1)
IMG_1824

Pozdrawiam Albert „Longterm” Rokicki

Twój Niezależny Analityk Rynków Finansowych

Kanał Youtube: https://www.youtube.com/user/alrokas

Fanpage na Facebooku: https://www.facebook.com/longtermblog

Email: kontakt@longterm.pl

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści. Inwestowanie na giełdzie przy braku odpowiedniej wiedzy i doświadczenia wiąże się z ryzykiem utraty nawet całości zainwestowanego kapitału!

Author image

Albert Rokicki

Niezależny analityk rynku akcji. Magister Ekonomii. Własny kapitał inwestuje na polskiej giełdzie od 2000 roku. Jestem inwestorem długoterminowym i będę zawsze to podkreślał.
  • Warszawa
Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.