Najlepsze spółki z rynku NewConnect

Witam. Z tej strony Krzysztof Abramowicz – autor bloga marketrevolution.eu.  Znany na forum longterm jako „Chris Abra”.

Uruchomiliśmy dla was sprzedaż kolejnej edycji raportu topNC , opisuję w nim spółki które miały najlepsze wyniki kwartalne oraz dobrze rokują w kwestii wzrostu kursu. Raport zawiera 70 stron i 32 spółek podzielonych na kategorie inwestycyjne i sektory działalności. Opisy działalności spółek, wskaźniki ekonomiczne, ryzyka i szanse, cześć z walorów zawiera też analizę techniczną. Więc jeśli szukasz czegoś ciekawego z NC, a nie masz czasu na dokładny research, to zrobiliśmy to za ciebie! Na bazie najlepszych spółek zrobiliśmy portfel też topNC, jego wyniki poniżej:

Wyniki za poprzednie kwartały: http://marketrevolution.eu/portfel-topnc/

Aby nie przedłużać. Zamieszczam jedna ze spółek z raportu topNC – Dektrę:

Dektra #DKR – tutaj również oczekuję utrzymania trendu oraz wzrostów pod przyszłoroczną dywidendę – rynek liczy na stopę rzędu 10%.

Zagranie: Warto postawić dwa zlecenia kupna z WUJ. Jedno na 11,4 zł, a drugie na 11 zł.              
StopLoss mentalny posesyjny na 10,4 zł Stawka na pozycję do 5 tys. Zł, zalecana o połowę mniejsza.

Sektor deweloperski bije kolejne rekordy. W tym roku oddano już 10% więcej mieszkań niż w rekordowym 2016. Dodatkowo dopiero teraz wyraźnie wzrosła sprzedaż hipotek o 15% r/r, nadal większość mieszkań kupuje się za gotówkę i popyt napędzają cztery grupy: Ukraińcy, re-emigranci wracający do Polski m.in. po Brexicie, bogatsza część klasy średniej oraz osoby mające dużo gotówki i chcące chronić ją przed inflacją. Dodatkowo boom napędza wzrost gospodarczy. Część osób widzi bańkę w tym zachowaniu rynku. Jest to możliwe – wystarczy spojrzeć na szalejące ceny we Wrocławiu i Krakowie. Z drugiej strony, zanim ona pęknie to sądzę, że potrwa to minimum rok i napędzą ją kredyty hipoteczne, a nie widać jeszcze podwyżki stóp procentowych, która będzie głównym hamulcem wzrostu sektora.

Dektra, której 60% przychodów to sprzedaż folii i ociepleń budowlanych, trafiłą do tego sektora ze względu na powiązanie jej przychodów z koniunkturą na tym rynku.

Czym się zajmuje ta spółka?      
Dektra to spółka dywidendowa zajmująca się sprzedażą folii i ociepleń dla sektora budowlanego (60%) oraz przemysłu (16%) i rolnictwa (23%).      
Ma też prawa do znaków towarowych w spółce zależnej Indiver.            
Z założycielem spółki przeprowadziłem wywiad, w którym właściciel omówił swoją filozofię zarządzania: http://marketrevolution.eu/wywiad-z-maciejem-stefanskim-wiceprezesem-dektry/

Istotne wydarzenia w ostatnim kwartale:          
Wolumen sprzedaży siatki podtynkowej wzrósł o 11%, a wolumen sprzedaży folii budowlanych o 44% w stosunku do III kw. 2016 r. Sprzedaż geowłóknin wzrosła aż o 181 % w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego.      
19 % spadek wolumenu sprzedaży odnotowały izolacje wodochronne fundamentów.

Czynniki pro-wzrostowe i kluczowe ryzyka spółki:        
Jak wspomniałem firma jest typowo dywidendowa, skoncentrowana na marżach, więc obecny okres szybkiego wzrostu zysków jest raczej rzadkością. Przy analizowaniu podmiotu warto się koncentrować na wysokości dywidendy w nadchodzącym roku i Modelu Gordona.          
Spółka poczyniła duże postępy w dywersyfikacji przychodów od budowlanki, jest to duży plus.

Poza płynnością akcji, większych ryzyk nie dostrzegam. Warto pamiętać, że IV kwartał jest dla firmy trudny jeśli chodzi o marżowość.

Pozostałe informacje:  
Przedsiębiorstwo od 2013 poprawia marże, co widać na poniższym wykresie.

Zatrudnienie 17 osób.

Po więcej informacji zapraszamy na specjalny webinar, który poprowadzi Krzysiek Abramowicz - autor powyższego artykułu i ekspert od rynku NewConnect - start: poniedziałek 18.01 o godz. 19:00

Raport TOPNC po wynikach za III kw. 2017

Author image

Albert Rokicki

Niezależny analityk rynku akcji. Magister Ekonomii. Własny kapitał inwestuje na polskiej giełdzie od 2000 roku. Jestem inwestorem długoterminowym i będę zawsze to podkreślał.
  • Warszawa
Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.