PKO BP z szansą na kontynuację wzrostów.

Trend spadkowy trwał na tej spółce od lutego do października. Październikowe odbicie było na tyle silne, że dało ono szansę na jego odwrócenie. Aktualnie możemy więc mówić o trendzie wzrostowym trwającym od październikowego dołka. W połowie listopada rozpoczęła się konsolidacja. Jednak dołki podczas tej konsolidacji były coraz wyższe, co świadczyło o sile byków oraz sygnalizowało możliwość wybicia górą. 21 grudnia stało się ono faktem. Następne trzy sesje były spadkowe. Doszło do cofnięcia po wybiciu a były opór w okolicy 29,70 zł został przetestowany jako wsparcie. Test wypadł pomyślnie dla byków. Sesja zakończyła się białą świecą odbijającą od wsparcia. Daje to szansę na kontynuację wzrostów. Teraz zadaniem byków jest przebicie ostatniego szczytu w okolicy 30,80 zł. Wtedy możliwy będzie wzrost w kierunku kolejnego oporu w okolicy 32,30 zł. Jeśli jednak dzisiejsze odbicie zostanie zanegowane i niedźwiedzie przełamią wsparcie, to kolejne będzie na dołku w okolicy 28,65 zł. Negacja wybicia górą oraz przebicie tego dołka byłoby sygnałem negatywnym i mogłoby to doprowadzić do zmiany trendu.

Interwał dzienny, wykres półroczny:

Autor: Łukasz Popławski

Longterm.pl

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.