Spółka budowlana pokazuje zysk

Mostostal Płock zanotował 898 tyś. zł zysku w I półroczu tego roku wobec straty 1,9 mln zł rok wcześniej. Operacyjnie wynik był jeszcze lepszy i zysk wyniósł ponad milion zł wobec straty -3,8 mln rok wcześniej. To wszystko na większych o 28% obrotach. Najwyraźniej był to efekt końcowych przygotowań do Euro 2012 i trzeba by było się wczytać czy tak dobry wynik nie był skutkiem jakiś wydarzeń jednorazowych, jak wczoraj w przypadku Netii. Tym niemniej chociaż jak wiadomo "jedna jaskółka wiosny nie czyni" to jednak należy teraz z wielką uwagą śledzić kolejne wyniki spółek budowlanych, gdyż można tam znaleźć być może lidera przyszłej hossy. Dzisiaj wyniki całkowicie zgodne z oczekiwaniami pokazał Eurocash. Spodziewałem się nieco lepszych, biorąc pod uwagę bardzo mocno rosnący ostatnio kurs ale i tak są niezłe. 52 mln zysku netto, 85 mln operacyjnego przy 4213 mln zł przychodów. Bardzo mile zaskoczył dziś za to Dom Development, którego zysk był wyższy o 10% od konsensusu, zysk operacyjny pobił oczekiwania o 5,5% a przychody były mniej więcej zgodne z tym co mówili analitycy. Podczas tego sezonu wyników spółki biją oczekiwania analityków w stosunku 20-10. Jeśli chodzi o udział procentowy w indeksach to przewaga ta wynosi 81-19. Dzisiaj wyniki pokażą Assecopol i Gant. W przyszłym ponownie spółka wagi ciężkiej czyli PZU w środę i to będzie pewnie punkt kulminacyjny. Jak na razie jest wszystko dobrze, prawdziwy wysyp wyników dopiero 31.08.2012 i wtedy będzie wszystko jasne a ja będę mógł w końcu przystąpić do pracy nad kolejnym raportem z analizami 16 najlepszych spółek po sezonie wyników. Co do sytuacji na świecie to mam następujące przemyślenia: 1) Nie będzie QE3 przed wyborami prezydenckimi w USA 2) Nie będzie żadnych dodatkowych ustępstw wobec Grecji (to bardzo bogaty kraj - o wiele bogatszy od Polski, więc zupełnie nie wiem o co im chodzi). 3) Sprawa skupu obligacji przez EBC wcale nie jest według mnie przesądzona. I niestety z tym wszystkim musimy się zmierzyć i być przygotowanym na wszystko. Nie ma darmowych lunchów i o wszystko w życiu trzeba po prostu walczyć. PS: Chiny będą czekały na ruch Amerykanów i wprowadzą swojego stymulusa dopiero jak zobaczą że FED spasuje.

Author image

Albert Rokicki

Niezależny analityk rynku akcji. Magister Ekonomii. Własny kapitał inwestuje na polskiej giełdzie od 2000 roku. Jestem inwestorem długoterminowym i będę zawsze to podkreślał.
  • Warszawa
czas czytania: 2 min.

PGNIG zawodzi na całej linii!

czas czytania: 1 min.

Spółki prowzrostowe na tydzień 27-31.08.2012

Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.