Spółki prowzrostowe 04-08.11.2013

Obecnie po 18 tygodniach nowej edycji 2013/2014 portfel przyniósł łączny zysk 42,21% (wraz z dywidendami, bez reinwestowania). W tym samym czasie referencyjny WIG wzrósł o 19,80% a WIG20 zyskał 12,61%

Poprzednia edycja 2012/2013 po 52 tygodniach zakończyła się zyskiem 24,67%.

Łącznie po 70 tygodniach od początku prowadzenie portfela (22.06.2012), inwestycje dały 66,88% zysku (wraz z dywidendami, bez reinwestowania).W tym samym czasie referencyjny (benchmark) indeks WIG zyskał 33,40%. W portfelu obecnie znajdują się: CD Projekt, Farmacol i Monnari. Na uwagę zasługuje szczególnie CD Projekt, który sprzedał markę Optimus spółce AB.PL. Według moich szacunków zwiększy to zysk spółki w III kwartale o kilka milionów złotych (realnie 2,8 mln zł – optymistycznie 5 mln zł). Dodatkowo spółka nie tak dawno poinformowała o przekroczeniu 6 milionów sprzedanych "Wiedźminów"! Farmacol powinien natomiast skorzystać na wyjątkowo wczesnym rozpoczęciu się sezonu grypowego w naszym kraju. Monnari liczy na żniwa jakimi jest sezon przedświąteczny i przedsylwestrowy.

Metodologia portfela: zasada jest taka że co tydzień inwestuje taką samą kwotę w 3 wyselekcjonowane spółki. Zysk lub  strata nie jest brana pod uwagę przy kolejnych inwestycjach – każdy kolejny tydzień należy traktować tak jakby startowało się od zera z taką samą kwotą. Środki zarobione nie podlegają reinwestowaniu. Przykładowo: W I tygodniu inwestuje po 10 000 zł w każdą spółkę (portfel łącznie posiada kapitał początkowy 30 000 zł). Zysk w I tygodniu wynosi 1,77% czyli że portfel zarobił 531 zł. W kolejnym tygodniu nie inwestuje jednak tych zarobionych już pieniędzy ale ponownie zainwestowana kwota to początkowe 30 000 zł. W II tygodniu zarabiam 10% czyli 3000 zł czyli łączny skumulowany zysk po dwóch tygodniach to 3531 zł czyli 11,77%. Poprzez przyjęcie takiej a nie innej metodologii, łączny zysk portfela został w sposób znaczący zredukowany. Gdyby wziąć pod uwagę reinwestowanie zysków z każdego tygodnia od początku prowadzenia portfela to łączny, skumulowany zysk wyniósłby 95,20%. Metodologia ta pozwala jednak wypłaszczyć wpływ ewentualnych strat jakie z pewnością pojawią się wcześniej czy później, podczas czasów gorszej koniunktury. Wyniki portfela nie uwzględniają kosztów prowizji maklerskich i należałoby uwzględnić minimum 0,19% od każdej przeprowadzonej transakcji (Deutsche Bank konto maklerskie r 1 - najniższa stawka na rynku). Moja strategia zakłada zawieranie jak najmniejszej ilości transakcji zatem nie jest to czynnik znacząco wpływający na wynik. W obecnej edycji przez 18 tygodni dokonałem zaledwie 11 zleceń (kupno: CD Projekt, KGHM, Neuca, Azoty, Monnari, Lentex, Farmacol, sprzedaż: KGHM, Neuca, Azoty, Lentex). Pełnych transakcji (kupno i sprzedaż) było tylko 4 (KGHM, Azoty, Neuca, Lentex) i 3 pojedyncze zlecenia kupna (CD Projekt, Monnari, Farmacol). W zakładce „MULTIMEDIA” pojawiła się najnowsza analiza video – przedstawiam strategię inwestowania w 4 polskie spółki dywidendowe z jednoczesnym uniknięciem płacenia podatku Belki - kliknij w poniższy ekranik aby obejrzeć nagranie:

UWAGA: prezentowany portfel spółek prowzrostowych nie ma żadnego związku z prowadzonym przeze mnie portfelem długoterminowym, który wykazuje obecnie znacznie lepszą zyskowność. Jeśli ktoś jest zainteresowany otrzymywaniem codziennych aktualizacji mojego długoterminowego portfela, wraz z codziennymi komentarzami po sesji to więcej szczegółów może znaleźć tutaj: shop/Abonament-Na-Codzienne-Komentarze-Gieldowe.html Treści przedstawione w powyższym biuletynie są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści. Inwestowanie na giełdzie przy braku odpowiedniej wiedzy i doświadczenia wiąże się z ryzykiem utraty nawet całości zainwestowanego kapitału!

Author image

Albert Rokicki

Niezależny analityk rynku akcji. Magister Ekonomii. Własny kapitał inwestuje na polskiej giełdzie od 2000 roku. Jestem inwestorem długoterminowym i będę zawsze to podkreślał.
  • Warszawa
czas czytania: 3 min.

Polska...25 lat później

czas czytania: 4 min.

Strategia na listopad

Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.