Spółki prowzrostowe na korektę:)

Pekao dodał symboliczne 0,24%, natomiast Zetkama zyskała 1,14%. Średni zysk wyniósł 1,14%, przez co łączny, skumulowany zysk* od 24.06.2012 rośnie do 13,85% na skuteczności 53,6% (15/28). Zostaje z tymi samymi spółkami czyli między innymi z Pekao, którego świetną i profesjonalną analizę przeprowadził jeden z blogerów niezależnych zajmujących wysokie 16 miejscie - Artur Nawrocki, "Analitycy domów maklerskich nie podchodzą entuzjastycznie do walorów drugiego największego banku działającego w Polsce. Eksperci Reiffeisen, Wood Company oraz Renaissance zalecają się pozbywanie waloru wyceniając akcje Pekao S.A w grudniu średnio na 150 złotych. Nieco w opozycji stoją analitycy DI BRE i ING Securities, którzy ustalili cenę docelową odpowiednio na 170 złotych oraz 182,2 złote." Artur Nawrocki dodaje później że "Pojawia się jednak kwestia obligacji Skarbu Państwa, których Pekao S.A. który ma całkiem sporo (na dzień bilansowy sprawozdania finansowego za trzeci kwartał było to  ponad 15 miliardów złotych). Jeśli inwestorzy docenią ten fakt, tak jak to miało miejsce w przypadku PZU to będziemy mieć do czynienia jeszcze z kilkunastozłotowym ruchem w górę." Sprawa rekordowego jak na polski rynek portfela obligacji dostępnych do sprzedaży, była poruszana przeze mnie w ostatniej analizie video jaką przeprowadziłem dla www.investio.pl i sam jestem ciekaw czy będzie to czynnik, który tak pięknie zadziałał w przypadku PZU. Pozostałe spółki to Azoty Tarnów o których ostatnio głośno w mediach (ale i widoczna jest akcja promocyjna więc liczę na efekt "stada lemingów":-) oraz rewelacyjny eksporter Zetkama, który jak się ostatnio dowiedziałem, znalazł się w portfelu "Rynków dla opornych" TVN CNBC". Spółka od wtorku zasili szeregi SWIG80. *bez reinwestowania!

Author image

Albert Rokicki

Niezależny analityk rynku akcji. Magister Ekonomii. Własny kapitał inwestuje na polskiej giełdzie od 2000 roku. Jestem inwestorem długoterminowym i będę zawsze to podkreślał.
  • Warszawa
czas czytania: 7 min.

BLOG ROKU 2012

czas czytania: 2 min.

Ciąża Księżnej Kate a hossa pokoleniowa

Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.