Spółki prowzrostowe na tydzień 15-19.04.2013

20,05% podczas gdy szeroki indeks WIG w tym samym czasie wzrósł o 13,28%. Dotychczas udało mi się zarobić zatem o ponad połowę więcej niż gdyby postawić na zwykłego ETF na WIG. Jeszcze tylko 10 tygodni pozostało do pełnego kalendarzowego roku od początku publikacji portfela (22.06.2012). Muszę zatem powalczyć o jak najlepszy performance tak aby nie tylko pobić benchmark (WIG) ale wycisnąć ponad 30% co było moim celem. Postanowiłem pozostawić te same spółki w portfelu czyli CD Projekt, Ekoexport i Zetkamę. Męcząca i długotrwała konsolidacja za jaką rozumie się spadek WIG nie przekraczający 10% (stracił de facto 8%) dobiega powoli końca. Czas na poważną akumulację dobrych fundamentalnie spółek - powtarzam dobrze wyselekcjonowanych spółek - tu nie chodzi o ETF na WIG20 ani o kontrakty terminowe! Szeroki rynek nie powinien interesować dojrzałego inwestora gdyż jak powtarzam od dawna - liczą się tylko kursy spółek w jakie się zainwestowało, i ich kolejne wyniki finansowe.

Author image

Albert Rokicki

Niezależny analityk rynku akcji. Magister Ekonomii. Własny kapitał inwestuje na polskiej giełdzie od 2000 roku. Jestem inwestorem długoterminowym i będę zawsze to podkreślał.
  • Warszawa
czas czytania: 1 min.

Fundamentalna hossa - video blog

czas czytania: 6 min.

Ranking blogerów niezależnych I kw. 2013

Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.