Spółki prowzrostowe na tydzień 17-21.12.2012

Należy pamiętać że jesteśmy w trakcie bardzo silnego rajdu św. Mikołaja, podczas którego WIG20 wzrósł o 10%, przez ostatnie 5 tygodni. W kontekście tego bardzo rozczarowują wyniki portfela agresywnego, złożonego z mniejszych spółek, które jakoś zupełnie nie reagują na to co dzieje się na tych 20 największych. Nasza polska giełda zaczyna przypominać dwa odmienne światy, w których część spółek od dawna jest w mega hossie, a część wciąż nie może wyjść jeszcze z bessy, lub znajduje się w męczących i długotrwałych konsolidacjach. Postanowiłem jednak dać jeszcze jedną szansę Protektorowi i Synthosowi. Ten ostatni jest przecież członkiem WIG20, więc wypadałoby aby jego też fundusze podciągnęły. Oczywiście pozostaje również świetny eksporter Zetkama, która ostatnio podniosła swoją prognozę zysków za ten rok.

Author image

Albert Rokicki

Niezależny analityk rynku akcji. Magister Ekonomii. Własny kapitał inwestuje na polskiej giełdzie od 2000 roku. Jestem inwestorem długoterminowym i będę zawsze to podkreślał.
  • Warszawa
czas czytania: 1 min.

"Co dalej z giełdą? złotem? ropą? walutami?" darmowy webinar

czas czytania: 3 min.

Czy złoto straci na wartości w 2013?

Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.