Spółki prowzrostowe na tydzień 19-23.08.2013

KGHM dał zarobić od momentu umieszczenie w portfelu zdrowe 15% (na szczycie z ubiegłego tygodnia) a w cenach zamknięć tygodniowych 10% (z dywidendą), więc należy mu się chyba odpoczynek. Zastępuje go inną spółką należącą do Skarbu Państwa - Grupą Azoty, która po dłuższej przerwie powraca do portfela. Celem jest test poprzednich szczytów z maja na 88 zł czyli jest zdrowe 15% do wyjęcia.

Neuca przestaje mi się podobać w krótkim terminie, dlatego wolę również dokonać zmiany na agresywną spółkę z dynamicznego ostatnimi czasy sektora odzieżowego - Monnari. Cel podobny - test poprzednich szczytów z 2010 roku ale aż 20% do wyjęcia.

Podsumowując w portfelu pozostaje: CD Projekt oraz wchodzą: Azoty i Monnari. Po 7 tygodniach nowej edycji 2013/2014 portfel przyniósł łączny zysk 17,25% (wraz z dywidendami, bez reinwestowania).

Poprzednia edycja 2012/2013 po 52 tygodniach zakończyła się zyskiem 24,67%.

Łącznie po 59 tygodniach od początku prowadzenie portfela, inwestycje dały 42,19% zysku (wraz z dywidendami, bez reinwestowania).W tym samym czasie referencyjny (benchmark) indeks WIG zyskał 24,36%.

UWAGA: prezentowany portfel spółek prowzrostowych nie ma żadnego związku z prowadzonym przeze mnie portfelem długoterminowym, który wykazuje obecnie znacznie lepszą zyskowność. Jeśli ktoś jest zainteresowany otrzymywaniem codziennych aktualizacji mojego długoterminowego portfela, wraz z codziennymi komentarzami po sesji to więcej szczegółów może znaleźć tutaj: shop/Abonament-Na-Codzienne-Komentarze-Gieldowe.html Treści przedstawione w powyższym biuletynie są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści. Inwestowanie na giełdzie przy braku odpowiedniej wiedzy i doświadczenia wiąże się z ryzykiem utraty nawet całości zainwestowanego kapitału!

Author image

Albert Rokicki

Niezależny analityk rynku akcji. Magister Ekonomii. Własny kapitał inwestuje na polskiej giełdzie od 2000 roku. Jestem inwestorem długoterminowym i będę zawsze to podkreślał.
  • Warszawa
czas czytania: 4 min.

KGHM - analiza

czas czytania: 4 min.

Monnari - analiza

Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.