Spółki prowzrostowe na tydzień 21-25.10.2013

Obecnie po 16 tygodniach nowej edycji 2013/2014 portfel przyniósł łączny zysk 36,24% (wraz z dywidendami, bez reinwestowania). W tym samym czasie referencyjny WIG wzrósł o 17,52% a WIG20 zyskał 10,69%

Poprzednia edycja 2012/2013 po 52 tygodniach zakończyła się zyskiem 24,67%.

Łącznie po 68 tygodniach od początku prowadzenie portfela (22.06.2012), inwestycje dały 60,91% zysku (wraz z dywidendami, bez reinwestowania).W tym samym czasie referencyjny (benchmark) indeks WIG zyskał 30,85%. W portfelu obecnie znajdują się: CD Projekt, Farmacol i Monnari. Na uwagę zasługuje szczególnie CD Projekt, który sprzedał markę Optimus spółce AB.PL. Według moich szacunków zwiększy to zysk spółki w III kwartale o kilka milionów złotych (realnie 2,8 mln zł – optymistycznie 5 mln zł). Dodatkowo w zeszłym tygodniu spółka dostała dofinansowanie z PARP na prawie milion złotych. Farmacol powinien natomiast skorzystać na wyjątkowo wczesnym rozpoczęciu się sezonu grypowego w naszym kraju. Monnari liczy na żniwa jakimi jest sezon przedświąteczny i przedsylwestrowy.

Metodologia portfela: zasada jest taka że co tydzień inwestuje taką samą kwotę w 3 wyselekcjonowane spółki. Zysk lub  strata nie jest brana pod uwagę przy kolejnych inwestycjach – każdy kolejny tydzień należy traktować tak jakby startowało się od zera z taką samą kwotą. Środki zarobione nie podlegają reinwestowaniu. Przykładowo: W I tygodniu inwestuje po 10 000 zł w każdą spółkę (portfel łącznie posiada kapitał początkowy 30 000 zł). Zysk w I tygodniu wynosi 1,77% czyli że portfel zarobił 531 zł. W kolejnym tygodniu nie inwestuje jednak tych zarobionych już pieniędzy ale ponownie zainwestowana kwota to początkowe 30 000 zł. W II tygodniu zarabiam 10% czyli 3000 zł czyli łączny skumulowany zysk po dwóch tygodniach to 3531 zł czyli 11,77%. Poprzez przyjęcie takiej a nie innej metodologii łączny zysk portfela został w sposób znaczący zredukowany. Gdyby tylko wziąć pod uwagę reinwestowanie zysków z każdego tygodnia od początku prowadzenia portfela łączny, skumulowany zysk wyniósłby 82,67%. Metodologia ta pozwala jednak wypłaszczyć wpływ ewentualnych strat jakie z pewnością pojawią się wcześniej czy później, podczas czasów gorszej koniunktury. Wyniki portfela nie uwzględniają kosztów prowizji maklerskich i należałoby uwzględnić minimum 0,38% od każdej przeprowadzonej transakcji (najniższa stawka na rynku). Moja strategia zakłada zawieranie jak najmniejszej ilości transakcji zatem nie jest to czynnik znacząco wpływający na wynik. W obecnej edycji przez 14 tygodni dokonałem zaledwie 11 zleceń (kupno: CD Projekt, KGHM, Neuca, Azoty, Monnari, Lentex, Farmacol, sprzedaż: KGHM, Neuca, Azoty, Lentex). Pełnych transakcji było tylko 4 (KGHM, Azoty, Neuca, Lentex) i 3 pojedyncze zlecenia kupna (CD Projekt, Monnari, Farmacol).

UWAGA: prezentowany portfel spółek prowzrostowych nie ma żadnego związku z prowadzonym przeze mnie portfelem długoterminowym, który wykazuje obecnie znacznie lepszą zyskowność. Jeśli ktoś jest zainteresowany otrzymywaniem codziennych aktualizacji mojego długoterminowego portfela, wraz z codziennymi komentarzami po sesji to więcej szczegółów może znaleźć tutaj: shop/Abonament-Na-Codzienne-Komentarze-Gieldowe.html Treści przedstawione w powyższym biuletynie są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści. Inwestowanie na giełdzie przy braku odpowiedniej wiedzy i doświadczenia wiąże się z ryzykiem utraty nawet całości zainwestowanego kapitału! W zakładce „MULTIMEDIA” pojawiła się najnowsza analiza video – omawiam obecną sytuację na giełdzie: Aktualnosci.html

Author image

Albert Rokicki

Niezależny analityk rynku akcji. Magister Ekonomii. Własny kapitał inwestuje na polskiej giełdzie od 2000 roku. Jestem inwestorem długoterminowym i będę zawsze to podkreślał.
  • Warszawa
czas czytania: 4 min.

CEZ - analiza spółki

czas czytania: 4 min.

Czerwona Torebka - analiza spółki

Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.