Spółki prowzrostowe na tydzień 23-28.07.2012

Właściwie ciężko znaleźć przyczyny spadków tej pierwszej spółki - wezwanie na Puławy zostało storpedowane przez kontrwezwanie Ministerstwa Skarbu, które zamierza połączyć tą spółkę z Azotami Tarnów. Niestety z wezwaniem Assecopol na Sygnity sytuacja wciąż nie jest do końca wyjaśniona, bowiem pomimo początkowego fiaska spółka podała że ponownie analizuje możliwość przejęcia. Spadający mocno kurs Asseco można interpretować jako nerwową reakcję na właśnie ponowne podejście do wrogiego przejęcia Sygnity. Na co stawiałbym w przyszłym tygodniu? Sygnity - można spróbować zagrać pod wznowienie przez Assecopol planów przejęcia i ponowne ogłoszenie wezwania z wyższą od rynkowej ceną. Poprzednio była to cena 21 zł zatem obecnie kurs spółki jest bagatela 30% poniżej. Jest zatem pod co grać - jeśli ACP oficjalnie potwierdzi swoje zapędy wobec Sygnity to kurs powinien eksplodować.

Atrakcyjność tego zagrania to bliskość logicznego stop lossa na 15,32 na poziomie poprzedniego dołka z 2011 roku. Innymi słowy w przypadku niepowodzenia nie straci się dużo a potencjalny zysk jest warty ryzyka. Kurs może wzrosnąć aż na 20 zł. BBI Zeneris NFI - inwestujący w energię odnawialną fundusz jest w wyjątkowej promocji. Widzę tu wykończoną spadkową piątkę i duży potencjał do przynajmniej jakiegoś odreagowania na kilkanaście procent. Bliskość logicznego stop loss również przemawia na korzyść tego spekulacyjnego zagrania.

Puławy - tu sytuacja jest zupełnie odmienna - banalne wybicie ponad poprzednie szczyty i jak to mówią Amerykanie "sky is the limit" czyli że w najbliższym czasie nie ma ograniczeń technicznych dla tej spółki. Informacją która może podkręcać medialnie kurs tej spółki jest oczywiście chęć przejęcia przez Azoty Tarnów oraz co bardzo istotne - deklaracja Zbigniewa Jakubasa o chęci zwiększenia udziałów w spółce do 20% z obecnych 5%. Czy to była tylko taktyczna zagrywka słynnego giełdowego wyjadacza czy uczciwy zamiar , okaże się już niebawem. Kupił nie kupił ale potargować warto.

UWAGA: przedstawione propozycje są tylko i wyłącznie osobistymi przemyśleniami autora. Gra na giełdzie wiąże się z dużym ryzykiem utraty kapitału dlatego zalecane jest ustawianie zleceń obronnych stop loss (od razu po przeprowadzeniu transakcji zakupu).

Author image

Albert Rokicki

Niezależny analityk rynku akcji. Magister Ekonomii. Własny kapitał inwestuje na polskiej giełdzie od 2000 roku. Jestem inwestorem długoterminowym i będę zawsze to podkreślał.
  • Warszawa
czas czytania: 3 min.

Jeszcze nie tym razem?

czas czytania: 2 min.

Chińczyki trzymają się mocno?

Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.