Spółki prowzrostowe na tydzień 24-28.06.2013

Powiem szczerze iż ostatnie 12 miesięcy były niezwykle wymagające nawet dla zawodowych inwestorów z wieloletnim doświadczeniem. Bez liku było fałszywych wybić, pułapek na byki oraz sprzecznych sygnałów płynących z zachowania kursów spółek. Pomimo tego iż rynek poruszał się w klasycznej formacji horyzontalnej, błędnie nazywanej "trendem bocznym", (trend jest albo wzrostowy, albo spadkowy, albo go po prostu nie ma) udało się uzyskać dość spory plus i pobić główny indeks giełdowy. Ten wymęczający "boczniak" sprawił iż indeks największych polskich spółek stracił wręcz 0,4% w stosunku do sytuacji z 22.06. 2012 roku. Mnie udało się uzyskać relatywnie lepszy wynik - portfel spółek prowzrostowych zyskał 24,67% bez reinwestowania. Choć uzyskałem lepszy wynik od obydwu benchmark-owych indeksów to wcale nie jestem z niego zadowolony. Jest jednak już coś co stanowi jakiś punkt odniesienia do kolejnych lat mojej działalności oraz pierwszy historyczny wynik portfela, jaki pozostanie zapisany w kronice bloga na wieki. Od jutra rozpoczynam zatem nowy rok rozliczeniowy mojego portfela. Czas na agresywny ruch, który mam nadzieję pozwoli mi rozpocząć nową odsłonę z prawdziwą pompą. Łapię spadającego noża - KGHM

Cel 140 zł czyli 13,82% bez SL a więc kamikaze trochę ale raz się żyję :-) Chciałbym w tym miejscu zdecydowanie podkreślić że jest to zagranie czysto spekulacyjne a spółka KGHM nie znalazła się nawet w ostatnim rankingu 18 najlepszych spółek po wynikach za I kwartał 2013 jaki przygotowałem! Pozostają w portfelu Neuca i CD Projekt. Portfel opuszcza TVN. UWAGA: prezentowany portfel spółek prowzrostowych nie ma żadnego związku z prowadzonym przeze mnie portfelem długoterminowym, który wykazuje obecnie znacznie lepszą zyskowność. Jeśli ktoś jest zainteresowany otrzymywaniem codziennych aktualizacji mojego długoterminowego portfela, wraz z codziennymi komentarzami po sesji to więcej szczegółów może znaleźć tutaj: shop/Abonament-Na-Codzienne-Komentarze-Gieldowe.html Treści przedstawione w powyższym biuletynie są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści. Inwestowanie na giełdzie przy braku odpowiedniej wiedzy i doświadczenia wiąże się z ryzykiem utraty nawet całości zainwestowanego kapitału!

Na koniec wszystkim których serca zostały złamane w ubiegłym tygodniu dedykuje jedną z najpiękniejszych piosenek ostatnich lat - nie wiem czy się ze mną zgodzicie?

Author image

Albert Rokicki

Niezależny analityk rynku akcji. Magister Ekonomii. Własny kapitał inwestuje na polskiej giełdzie od 2000 roku. Jestem inwestorem długoterminowym i będę zawsze to podkreślał.
  • Warszawa
czas czytania: 1 min.

KONKURS - WYNIKI II TYDZIEŃ

czas czytania: 8 min.

Przygotowanie fizyczne do inwestowania

Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.