SPÓŁKI PROWZROSTOWE TYGODNIA

Będą to moje przemyślenia dotyczące określonych walorów, które wykazywały się bądź większą siłą relatywną lub zostały zbyt mocno przecenione w bardzo krótkim czasie i należy im się   szybkie odreagowanie. Chciałbym w tym miejscu podkreślić iż nie należy traktować wytypowanych przeze mnie spółek jako inwestycje długoterminowe, z którymi można by było związać się na kilka miesięcy czy lat. Poniżej trzy spółki, które zwróciły moją uwagę w mijającym tygodniu: SKOTAN - gwiazda ostatnich sesji w skali całej GPW. Kurs spółki wybił się nie tylko ponad szczyt z zeszłego roku ale jest najwyżej od września 2009 i można pokusić się o stwierdzenie że jest już w nowym wieloletnim trendzie wzrostowym.

CORMAY - gwiazda hossy z lat 2009-2011 została ostatnimi czasy bardzo mocno przeceniona - moim zdaniem niesłusznie. Najwyraźniej duża część inwestorów postanowiła zrealizować bądź co bądź bardzo duże zyski. Spółka bardzo perspektywiczna, przymierzająca się do masowej produkcji swojego wynalazku będącego   wielką innowacją na skalę światową.

ROVESE - zdołowana brutalnie spółka, straciła bowiem w dwa dni ponad połowę swojej kapitalizacji. Przyszli emeryci inwestujący w ING OFE stracili kilkadziesiąt milionów złotych w dwie sesje...myślę że reakcja była zbyt emocjonalna i już w piątek widzieliśmy że było na papierze niezłe ssanie. Uważam że spółka powinna odrabiać straty w przyszłym tygodniu ale w tym przypadku strategia jest bardzo ryzykowana bowiem stara zasada giełdowa mówi że "nie łapie się spadających noży". Z drugiej strony "kto nie ryzykuje ten szampana nie pije":)

Oczywiście do powyższych rozważań należy podchodzić z należytym dystansem, gdyż stanowią one jedynie wyraz osobistych przemyśleń autora i nie są rekomendacjami inwestycyjnymi!

Author image

Albert Rokicki

Niezależny analityk rynku akcji. Magister Ekonomii. Własny kapitał inwestuje na polskiej giełdzie od 2000 roku. Jestem inwestorem długoterminowym i będę zawsze to podkreślał.
  • Warszawa
czas czytania: 3 min.

CO DALEJ Z SUROWCAMI?

czas czytania: 1 min.

WAŻNE DANE Z RYNKU NIERUCHOMOŚCI

Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.