Sprawdź 34 najlepsze typy z NewConnect!

I jakby nie było jest to wynik dość powtarzalny, co pokazują wyniki za czwarty kwartał 2016 (od 10 grudnia do 10 marca):

Podsumowując zainwestowanie kwoty 1000zł , 10 grudnia 2016 w spółki długoterminowe  topNC w ciągu pół roku dałoby łącznie  ponad 1400zł, a w spółki średnioterminowe 1600zł. Więc to nie mało, nawet odliczając koszty spreadów, zmienności, wielkość portfela itd.

Abyście mogli zobaczyć jak wyglądają analizy spółek w moim raporcie, wrzucam przykładową spółkę z raportu UNIFIED FACTORY.

IT - SZTUCZNA INTELIGENCJA

Moim zdaniem, należy bardzo dokładnie przyglądać się branży sztucznej inteligencji, ponieważ to na niej pojawi się bańka spekulacyjna, w perspektywie kilku lat.              
Spowodowane jest to aktualnym trendem na automatyzację całych sektorów związanych ze zdalną obsługą klienta, stąd znajdą się pieniądze dla sektora w zamian za wdrożenia ich produktów. Dodatkowo na korzyść działa nakręcająca się spirala marketingu, która prędzej czy później przesiąknie giełdę. Tym bardziej, że jest to temat związany z nowością i przyszłością, co powinno wykreować popyt na branżę i zainteresować część spekulantów. Istotną wadą branży, o której należy pamiętać są ogromne koszty prac rozwojowych, stąd spółki z tego sektora często będą sięgać po emisje akcji.

UNIFIED FACTORY #UFC              
Spółka trafia do portfela z prostego założenia – UFC planuje mocno dokapitalizować prace nad możliwościami swojego systemu, jak również zwerbowali do siebie ciekawych ludzi od sprzedaży. Podwojenie liczby wdrożeń w rok wydaje mi się realne (aktualnie wynosi 50/kwartał).  
Trzeba jednak pamiętać o możliwych kłopotach z należnościami mogących spowodować odpisy i straty w przyszłych kwartałach.

Zagranie: Kupno w okolicach 14 zł. Zakładam, że swing zejdzie do tych poziomów. SL 12,9 zł
Stawka na pozycję: do 10% portfela.

Spółka zajmuje się tworzeniem i sprzedażą oprogramowania do automatycznego zarządzania call center. System jest sprzedawany w chmurze lub instalowany na serwerach klienta. Posiada w sobie moduły do odbioru telefonów, nagrywania rozmów, automatycznej odpowiedzi na emaile, przetwarzania historii danego klienta, chatbota itd. Firma dystrybuuje swoją platformę w Polsce, Czechach i Rumunii oraz planuje uruchomić sprzedaż w USA i w zachodniej Afryce.              
Podmiot zrealizował w tym roku 53 wdrożenia, wobec 32 rok temu. Ponadto sam posiada 200 stanowisk call center.

Spółka zatrudniła również trzech ciekawych pracowników – Paula Butlera na USA, który przez wiele lat był menadżerem sprzedaży na tym rynku oraz Bogdana Wiesiołka zasiadającego wcześniej w zarządzie Euler Hermes – dużej firmy windykacyjnej, ubezpieczalni i wywiadowni gospodarczej działającej na całym rynku UE.          
Trzecia osoba to Marek Zmysłowski, który z powodzeniem budował biznesy w Nigerii: http://mamstartup.pl/wywiad/11318/afryka-to-nie-tylko-piasek-i-wielblady-marek-zmyslowski-o-ekspansji-unified-factory

Spółka osiągnęła dodatnie przepływy operacyjne na poziomie 4,5 mln zł.

Nastąpiła też emisja 1,3 mln akcji serii E. Środki mają zostać wydane na rozwój integracji z social media, poprawę systemu przetwarzania mowy na tekst i przyśpieszenie działania platformy.

Pozyskała też dotacje z UE w wysokości 2,8 mln zł na rozwój swojego systemu sztucznej inteligencji – ma to być główne źródło finansowania badań spółki.

Minusem była jednak sprzedaż części akcji przez insiderów, oraz duża ilość przeterminowanych należności na ponad 3 mln zł. Może się to zakończyć odpisami i stratą w przyszłych kwartałach.

Wyniki portfela z poprzednich kwartałów:

Q3/2016: https://marketrevolution.ghost.io/raport-topnc-q4-16-i-analiza-kme/

Q2/2016: https://marketrevolution.ghost.io/content/images/2016/12/wyniki-spolek-1.png
Q1/2016 i Q4/2015 (na dole posta):
https://marketrevolution.ghost.io/raport-topnc-q2-2016-analiza-kpi/

Jeśli analiza się podoba i chcesz zarobić na portfelu spółek z NC to zapraszam do zakupu 🙂 -
Raport wspomaga również mój blog 🙂 przez co nie ma tu reklam i mogę pozwolić sobie na odwiedziny spółek co polepsza jakość moich analiz.

LINK DO RAPORTU

https://longterm.pl/shop/Raport-Top-New-Connect.html

Dziękuję za uwagę.

Krzysztof Abramowicz z bloga marketrevolution.eu

Author image

Albert Rokicki

Niezależny analityk rynku akcji. Magister Ekonomii. Własny kapitał inwestuje na polskiej giełdzie od 2000 roku. Jestem inwestorem długoterminowym i będę zawsze to podkreślał.
  • Warszawa
Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.