Super Mario dostarczył paliwa

Przyjrzyjmy się teraz wykresowi kontraktowi na S&P 500:

Na powyższym wykresie zaznaczyłem strzałkami, bliźniaczo wyglądające korekty spadkowe z niedalekiej przeszłości. Taki sam wykres zamieściłem na koniec sierpnia - z tymi samymi strzałkami.  Została przetestowana "po męsku" średnia 15-dniowa i teraz powinniśmy mieć mniej więcej drugie tyle w górę, ile mieliśmy od czerwca. To by znaczyło...tak, ataki na szczyty historyczne w USA! Wczoraj mieliśmy pierwszy fałszywy ruch w dół zaraz po ogłoszeniu decyzji - ustawili komputery na wybicie ludziom stopów i potem pompa w drugą stronę (stary numer z WS). Na uwagę zasługuje również bardzo zastanawiające zachowanie ropy naftowej, która wczoraj mocno spadała, pomimo euforycznych wzrostów na giełdzie. O tym również pisałem już w przeszłości wielokrotnie, że spodziewam się zakończenia tej  dodatniej korelacji, zgodnie z którą ropa zawsze rosła jak rosły akcje. I całe szczęście dla światowej gospodarki i zwykłego konsumenta że tak się w końcu stało. Po cichu liczę również na uwolnienie części rezerw strategicznych w USA, co nie zdziwiłoby nikogo przed zbliżającymi się wyborami. Prezydent Obama z pewnością zdobył by dużą część głosów nawet najbardziej zagorzałych zwolenników partii republikańskiej, której kandydat jest nie ukrywajmy - słaby. Wykres ropy:

Można powiedzieć że rynki odetchnęły z ulgą. Akcje rosną, a do tego cena ropy nie tylko nie rośnie ale i spada - żyć nie umierać. Młoda hossa zdała pierwszy poważny test i teraz kolejnym będzie pokonanie szczytów historycznych i udowodnienie że jesteśmy poważnym trendem a nie jakimś dmuchanym powietrzem balonem spekulacyjnym. Jest już dostępny najnowszy raport z analizami 16 najlepszych spółek po wynikach spółek za I półrocze 2012 roku. Wyselekcjonowałem te najsilniejsze, najmniej zadłużone i najbardziej stabilne finansowo ale i najbardziej perspektywiczne, które mają szanse wyrobić sobie w przyszłości marki globalne. Teraz trzeba marzyć - bo jak nie teraz to kiedy? Kup raport z analizami 16 najlepszych spółek po wynikach za I półrocze 2012 a do końca miesiąca będziesz otrzymywał bezpłatne komentarze po sesji gratis!

Author image

Albert Rokicki

Niezależny analityk rynku akcji. Magister Ekonomii. Własny kapitał inwestuje na polskiej giełdzie od 2000 roku. Jestem inwestorem długoterminowym i będę zawsze to podkreślał.
  • Warszawa
czas czytania: 3 min.

Najlepszych 16 spółek po wynikach za II kwartał

czas czytania: 3 min.

Analiza PZU z raportu 16 najlepszych

Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.