Szaleństwo na SimFabric po umowie z Microsoftem.

Dzisiaj po godzinie 11 spółka podała informację o umowie z Microsoftem dotyczącej współpracy przy wydaniu 6 gier na konsole Xbox One i Xbox Series X|S, a także na wszelkie pozostałe generacje konsol Xbox, w tym również w usługach streamingu i technologii xCloud. Kurs zareagował bardzo mocnym wzrostem aż o 41,43%, przy bardzo wysokich obrotach w wysokości 7,76 milionów złotych.

Na interwale tygodniowym widzimy, że kurs jest w trendzie spadkowym od roku 2020. Kulminacja podaży wystąpiła w październiku, kiedy gigantycznym spadkom towarzyszyła potężna luka spadkowa oraz bardzo wysoki wolumen. Po tym ataku paniki kurs stał się wyprzedany i doszło do tzw. „odbicia zdechłego kota”. Nie zdołało ono trwale przebić oporu w okolicy 4,25 zł i po niedźwiedzim pin barze z 28 listopada kurs powrócił do spadków. Jednak nie były one już tak gwałtowne jak podczas poprzedniej fali spadkowej, ponadto towarzyszył im znacznie mniejszy wolumen. Dzisiaj został utworzony wyższy dołek wobec dołka z października. Kurs przebił strefę oporu w okolicy 4,25-4,50 zł. Jeśli doszłoby do cofnięcia, to teraz była strefa oporu może działać jako wsparcie. Kolejnym wsparciem jest dołek w okolicy 3,50 zł. Aktualnie kurs zatrzymał się w pobliżu oporu, który stanowi maksimum świecy z 28 listopada w okolicy 5,30 zł. Jeśli uda się go przebić, to możliwa będzie gra na domknięcie luki z października z zasięgiem wzrostów w okolice 8 zł. W pobliżu tej luki przebiegać będzie spadkowa linia trendu, także jeśli nie uda się jej przebić kurs może powrócić do spadków. Natomiast jeśli dojdzie do zanegowania luki oraz przebicia linii trendu, będzie to sygnał pozytywny dla byków, dający szansę odwrócenie długoterminowej tendencji spadkowej. Wtedy kolejna ważna strefa oporu będzie w okolicy 10 zł, a następna kluczowa strefa oporu może być w okolicy 14-17 zł.

Interwał tygodniowy, wykres trzyletni:

W ujęciu średnioterminowym można powiedzieć, że kurs jest w lekko zwyżkującym trendzie bocznym. Dzisiejsza długa wzrostowa świeca, zrobiona przy bardzo wysokim wolumenie, ma szansę zapoczątkować impuls, który może wyrwać kurs z tej konsolidacji. Dziś doszło do przebicia spadkowej linii trendu rysowanej od listopadowego szczytu. Aktualnie kurs zatrzymał się w okolicy domknięcia luki z listopada. Kolejnym oporem będzie szczyt z listopada, a jeśli uda się go przebić, to możliwa będzie gra na domknięcie kolejnej luki z października. W przypadku cofnięcia, przebite dzisiaj strefy oporu mogą działać jako wsparcie. Pierwsza z nich jest w okolicy 4,25-4,50 zł, a nieco niżej, w okolicy 3,8-4zł, jest kolejna. Podczas najbliższych sesji zmienność może być bardzo wysoka. Kupowanie takich spółek jest bardzo ryzykowne i jeśli ktoś zamierza spróbować, to trzeba wchodzić bardzo małym kapitałem, ponieważ w razie nieudanego wejścia można stracić kilkadziesiąt procent.

Interwał dzienny, wykres półroczny:

Autor: Łukasz Popławski

Longterm.pl

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.