Tęcza do nieba?

Kurs Rainbow przebił dziś ATH. Jest o oczywiście sygnał pozytywny. Zapowiada on kontynuację długoterminowego trendu wzrostowego, który trwa  od roku 2009. W takich sytuacjach mówi się „sky is the limit”. Trzeba jednak pamiętać, żeby nie popadać w euforię, ponieważ zarówno kurs Rainbow jak i cały WIG są wykupione po mocnych wzrostach trwających od października. Pierwszym sprawdzianem dla byków po przebiciu ATH będzie zniesienie 1,13 w okolicach 59-60 zł. Następne wyzwania to zniesienia 1,27, 1,41, 1,618 oraz 2.

Interwał miesięczny, wykres piętnastoletni:

Najbliższym wsparciem jest była strefa ATH w okolicach 52-53 zł. Oczywiście jeśli wybicie zostanie utrzymane do końca tygodnia. Jeśli nie zostanie utrzymane i tydzień zamknie się świecą z długim górnym cieniem, będzie to sygnał negatywny i wtedy strefa 52-53 zł, na interwale tygodniowym, nadal będzie oporem. Kluczowym wsparciem będzie wtedy górne ograniczenie zaznaczonej na niebiesko konsolidacji.

Interwał tygodniowy, wykres roczny:

Na interwale dziennym można jeszcze wyznaczyć niewidoczny na interwale tygodniowym dołek w okolicach 51 zł, który również może pełnić rolę wsparcia.

Interwał dzienny, wykres dwumiesięczny:

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.