Ultimate Games urośnie pod IFZ?

W poniedziałek po sesji spółka podała informację, że zajmie się portowaniem na konsole gry Infection Free Zone. Wczoraj rynek zareagował bardzo pozytywnie i kurs mocno rósł przy bardzo wysokim wolumenie. Końcówka sesji była już jednak słabsza i doszło do pewnej realizacji zysków. Dzisiejsza sesja była już dużo spokojniejsza.

Gra Infectcion Free Zone to produkcja spółki Games Operators, której kurs jest już po bardzo mocnych wzrostach. Dzisiaj pojawiła się informacja, że premiera na Steamie odbędzie się 11 kwietnia. Nie znamy jak na razie daty premiery na konsole. Nie wiemy również czy gra dobrze się sprzeda, jednak liczby na portalu Steam wyglądają bardzo pozytywnie. W momencie pisania artykułu, Infection Free Zone zajmuje 18 miejsce na wsihlistach oraz zebrała 87 810 followersów. Peak w prologu tej gry wynosił 5122 osoby i zebrał 92,76% pozytywnych recenzji. Warto jednak mieć na uwadze, że kwietniowa premiera będzie w trybie Early Acces. Nie znamy niestety premiery pełnej wersji gry.

Z perspektywy analizy technicznej, na wykresie tygodniowym widzimy, że od szczytu z roku 2020 kurs jest w długoterminowym trendzie spadkowym. Dotarł jednak do bardzo ważnego wsparcia jakim jest covidowy dołek z roku 2020. Wsparcie skutecznie zadziałało i po wielotygodniowej konsolidacji doszło do odbicia, które zatrzymało się na dołku w okolicach 12,50 zł. Ten dołek jest teraz kluczowym oporem, który blokuje wzrosty. Ciekawe czy uda się go jutro przebić, po informacji że premiera na Staemie będzie już niedługo? Czy urośnie jutro kurs Games Operators i czy pójdzie w górę również Ultimate Games?

Interwał tygodniowy, wykres czteroletni:

Jeśli chodzi o interwał dzienny, to tutaj można już mówić o zmianie trendu na wzrostowy. Stało się to po wybiciu górą z konsolidacji. Niestety jakość tego wybicia nie była najlepsza bo zakończyło się ono świecą z długim górnym cieniem. Jednak trzeba pamiętać, że tego typu świece są najniebezpieczniejsze po długich falach wzrostowych. Tutaj nic takiego się nie wydarzyło. Trend wzrostowy może się dopiero zaczynać. Wiele będzie zależało od tego jak wypadnie kwietniowa premiera Infection Free Zone. Im lepiej wypadnie tym oczekiwania na konsole również będą większe. A jeśli wypadnie słabo, to nikt nie będzie miał dużych oczekiwań co do konsol.

Podczas dzisiejszej sesji zmienność była już dużo niższa niż podczas wczorajszej. Po chwilowych spadkach kurs obronił wsparcie w okolicach 11,55 zł. Kolejne wsparcie jest w okolicach 11 zł, a kluczowe wsparcie to dolna krawędź konsolidacji 9,40-9,90 zł. Opór jest ten sam co na wykresie tygodniowym. Jutrzejsza sesja pokaże czy byki są silne i czy będą wzrosty po informacji o premierze gry na Steamie.

Interwał dzienny, wykres półroczny:

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Darmowy kurs inwestycyjny z XTB

źródło: xtb.com

We współpracy z XTB Albert ‘Longterm’ Rokicki przygotował również darmowy kurs inwestowania, podczas którego dowiesz się:

  • Na co zwracać uwagę przy selekcji spółek do portfela inwestycyjnego
  • Jakich błędów wystrzegać się przy samodzielnym inwestowaniu w spółki giełdowe
  • Jak rozpoznawać nadejście cykli giełdowych (hossa-bessa)
  • Jak poznać realną wartość wewnętrzną spółki giełdowej (nie mylić z ceną na giełdzie czy kapitalizacją!)

Prócz kursu od Alberta Rokickiego, otrzymasz w pakiecie również inne kursy, przygotowane przez specjalistów. Wiedza ta poprawi Twój komfort podczas inwestowania, niezależnie czy zdecydujesz się wyjść ze swoim portfelem za granicę, czy jednak pozostaniesz na naszym polskim podwórku.

>> Sprawdź szczegóły kursu<<

Załóż konto w XTB i korzystaj z braku opłat prowizyjnych od kupna i sprzedaży akcji i ETF przy obrocie do 100 000 euro miesięcznie.

>> Załóż konto z XTB i inwestuj w ETFy, akcje zagraniczne oraz z polski w jednym miejscu. Bez opłat transakcyjnych przy obrocie do 100 000 EUR miesięcznie. <<

Za promocję XTB otrzymujemy wynagrodzenie, które w żaden sposób nie wpływa na Twoje warunki umowy z nimi.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 78% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy CFD. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
czas czytania: 1 min.

Spotkanie z zarządem Longterm Games LIVE

czas czytania: 1 min.

Wielka Hossa Pokoleniowa - miałem rację! wykład wideo

Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.