Z cyklu: Pomysł na zysk – LUBAWA

Mijający tydzień na rodzimym rynku, przebiegał pod dyktando byków. Choć nie wszystkie spółki zaliczyły wzrosty, to wiele z nich otrzymało solidną dawkę zwyżek, a ich kursy wybiły się z ciekawych technicznie miejsc.

Do takich spółek należy m.in. Lubawa. Podmiot, który prawdziwą euforię przeżywał w czasie pierwszych dni inwazji wojsk Putina na Ukrainę. To wtedy w zaledwie kilka sesji notowania akcji Lubawy podrożały o blisko 400%. W tak dynamiczny sposób została aktywowana fala wzrostowa, która w kolejnych miesiącach doczekała się korekty. Przecena, wyznaczyła minimum w połowie maja przy cenie 2zł i od tego czasu notowania rozpoczęły powolne „rysowanie” na wykresie formacji spodka. Obserwowane w tym tygodniu „szarpnięcia” popytowe, mogą oznaczać swoiste przebudzenie byków i chęć wyjścia górą z kilkunastotygodniowej konsolidacji.

Nasze zlecenie kupna ustawimy przy cenie w której rynek pokona maksima bieżącego tygodnia, a więc powyżej 2,65zł za jeden walor spółki. Ewentualną stratę maksymalną zrealizujemy przy stop lossie umieszczonym poniżej średnich kroczących oraz poniżej wsparcia z ostatnich sześciu sesji. Będzie to poziom 2,18zł za akcję.

Tym razem do realizacji zysku wybrałem 2 dosyć odległe poziomy. Pierwszym z nich, zakładającym konsumpcję zysku będącą dodatnim odpowiednikiem maksymalnej straty, jest poziom 3,15zł. To strefa tuż przed oporami z drugiej połowy marca tego roku, która jako pierwsza może być zaatakowana przez stronę popytową po wybiciu konsolidacyjnych szczytów  2,80 – 2,85zł.

Drugi wariant to opcja bardziej długoterminowa, zakładająca wędrówkę kursu w kierunku wspomnianych już przeze mnie „wojennych” szczytów przy cenie 5zł.

Spółka:  LUBAWA

Zakup : 2,66 zł

Stoploss:  2,18zł           Strata: -18%

Takeprofit  I: 3,15zł       Zysk: 18%

Takeprofit  II: 4,59zł        Zysk: 72%

Stosunek strata /zysk 1:1 lub 1:4

Warunek! – Wybicie kursu do poziomu : 2,66zł.

Autor: Paweł "Kuzi" Kuźma
Longterm.pl

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Author image

Paweł Kuźma

Niezależny analityk rynku akcji. Specjalizuję się w analizie technicznej oraz zarządzaniu kapitałem i ryzykiem inwestycyjnym.
czas czytania: 2 min.

ZUE buduje tory na północ?

czas czytania: 1 min.

3 typy na 3 miesiące - wideo z 21.07.2022

Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.