Zdobyłem nagrodę Herosa Rynku Kapitałowego!

Podczas konferencji miałem przyjemność prowadzić panel z przedstawicielami spółek gamingowych pod tytułem "Czy polski sektor gamingowy jest okazją inwestycyjną na kolejna lata?"

W debacie udział wzięli:

Grzegorz Miechowski - prezes 11 bit studios

Piotr Babieno - prezes Bloober Team

Łukasz Ziob - prezes Layopi Games

Od lewej: Piotr Babieno (Bloober), Łukasz Ziob (Layopi), Grzegorz Miechowski (11 bit studios) i ja, Albert Rokicki (Longterm).

Na kanale Parkiet.tv ukazał się również wywiad ze mną, w którym odnioslem się do aktualnej sytuacji w branży gamingowej oraz mojego prowadzenia w konkursie inwestycyjnym - "Parkiet Challenge" - wideo poniżej:

Ale najlepsze czekało mnie na samym końcu pierwszego dnia konferencji, bowiem otrzymałem statuetkę Herosa Rynku Kapitałowego w kategorii bloger giełdowy w głosowaniu inwestorów. To bardzo cenna nagroda, bowiem tu nie było żadnej kapituły, nie było jury - wygrałem dzięki Waszym głosom i za nie bardzo serdecznie dziękuję!

Wiem - to zdjęcie wygląda jak nagrobek 😀 zrobiłem je na granitowym stole w hotelowym pokoju.

Jeśli chodzi o samą konferencję, to największą gwiazdą był oczywiście prezes CD Projektu - Adam Kiciński, który nakręcał hype przed zbliżającymi się targami E3 w Los Angeles, które mają być największymi i najważniejszymi w historii spółki.

Moje ogłólne wrażenie z konferencji odnośnie nastrojów rynkowych - o dziwo były one całkiem dobre, nie było tego czego ja nienawidziłem podczas poprzednich eventów czyli czarnowidztwa i nieustannego wieszczenia krachu, ale to może dlatego, że nie chodziłem na wykłady, aby nie sugerować się niczyją opinią i nie daj Boże przesiąknąć jakąś kasandryczną wizją. Myślę, że polski inwestor, mam nadzieję, że również z pomocą mojej skromnej osoby ewoluuję w kierunku buffettowskiego "stock picking" czyli ścisłej selekcji spółek do portfela i wychodzi z założenia, że dobra spółka się wybroni i da zarobić nawet w niekorzystnych czasach dla szerokiego rynku, czego najlepszym przykładem jest wspomniany wyżej CD Projekt. Akcje największego, polskiego gamedev zyskały przez rok (od poprzedniej konferencji) 52%, podczas gdy szeroki indeks WIG stracił 0,6%.

Oby więcej takiego podejścia i skupiania się na twardych fundamentach spółek, bez gdybania czy Brexit będzie czy nie będzie i czy wojny handlowe Trumpa spowodują krach czy nie. Im więcej podejścia Warrena Buffetta i jego, niedocenianego nauczyciela - Philipa Fishera, tym lepiej dla całej giełdy i dla inwestorów indywidualnych.

Z inwestorskim pozdrowieniem,

Albert "Longterm" Rokicki

Email: kontakt@longterm.pl

Kanał Youtube: www.youtube.com/user/alrokas

Fanpage na Facebooku: www.facebook.com/longtermblog

Twitter: https://twitter.com/Longterm44

Author image

Albert Rokicki

Niezależny analityk rynku akcji. Magister Ekonomii. Własny kapitał inwestuje na polskiej giełdzie od 2000 roku. Jestem inwestorem długoterminowym i będę zawsze to podkreślał.
  • Warszawa
czas czytania: 2 min.

Zająłem 1 miejsce w konkursie Parkiet Challenge!

czas czytania: 1 min.

Wycena CD Projektu po targach E3

Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.