ZUE wygląda dobrze.

ZUE jest jedną ze spółek, które nie poddała się wojennej bessie. Od wojennego dołka z lutego porusza się w trendzie wzrostowym. W sierpniu i wrześniu doszło do nieco głębszej korekty ale aktualnie jest już ona historią. Dzisiaj kurs wybił z konsolidacji przebijając jednocześnie szczyt z sierpnia. Wolumen był bardzo wysoki. Mamy więc byczy sygnał dający szansę na kontynuację wzrostów. Oczywiście po wybiciu zawsze może dojść do cofnięcia. Kluczową kwestią jest teraz żeby wybicie nie zostało zanegowane. Najbliższym wsparciem jakie możemy teraz zlokalizować jest były opór na sierpniowym szczycie. Następnym wsparciem jest górne ograniczenie konsolidacji, z której nastąpiło dzisiaj wybicie. Poziomy te mogą zostać przetestowane i dobrze by było żeby po ewentualnym teście nastąpiło odbicie. Jeśli zostaną one przełamane byłby to sygnał negatywny. Wtedy jeszcze ważnym wsparciem będzie dolne ograniczenie konsolidacji, a jeśli i ono zostanie przełamane, to trend może się zmienić na spadkowy.

Interwał dzienny, wykres roczny:

Z perspektywy długoterminowej widzimy, że kurs jest od trzech lat w trendzie bocznym, którego zakres jest dosyć szeroki, od około 2,50 do około 6 zł. Aktualnie kurs jest po wybiciu i może zmierzać do kolejnej strefy oporu 4,50 -,4,64 zł. Jeśli uda się ją przebić, to otworzy się droga w kierunku górnego ograniczenia długoterminowej konsolidacji. Są to okolice 5,50-6 zł.

Interwał tygodniowy, wykres trzyletni:

Autor: Łukasz Popławski

Longterm.pl

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.