10 rocznica publikacji rankingów TOP 15 Poland - portfel TOP3 +1688% vs 31,3% WIG!

w dniu 05.04.2023 stuknęła nam 10 rocznica publikacji rankingów TOP 15 Poland! 🥳😀🎉🥂

Poniżej wykresy performance portfeli TOP3, TOP5, TOP7 i TOP10 w porównaniu z indeksem szerokiego rynku - WIG 👇

Przypomnę że portfel TOP3 złożony jest z 3 spółek zajmujących aktualnie najwyższe 3 miejsca w rankingu, TOP 5 to analogicznie 5 pierwszych spółek w zestawieniu i tak dalej. Rotacje składu są możliwe raz na kwartał, chyba że jakaś spółka tak mocno nas zawiedzie i w trybie natychmiastowym ją usuwany co zdarzyło się tylko 3 razy przez ostatnie 10 lat.

Poniżej wyniki poszczególnych portfeli oraz symulacja zysku bazującego na początkowej inwestycji wysokości 10 000 zł kiedy startowaliśmy czyli 05.04.2013 roku. Dodatkowo w ostatniej kolumnie są wyniki prowadzonego przeze mnie dla Subskrybentów portfela SPT (Spółki Prowzrostowe Tygodnia) w którym rotacji dokonuję możliwie raz na tydzień.

Jak widać w powyższej tabelce portfel TOP 3 zarobił skumulowane 1688% (+33,4% średniorocznie), TOP 5 zarobił 816% (+24,8% średniorocznie), TOP 7 zarobił 785% (+24,4% średniorocznie), TOP 10 zarobił 524% (+20,1% średniorocznie) czy wzroście indeksu WIG o 31% (+2,8% średniorocznie)!

Jesteśmy dumni z tych 10 lat i liczymy na przynajmniej podobny wynik przez kolejną dekadę 😀Dla nas jest to najlepsze potwierdzenie skuteczności długoterminowej strategii z rotacją portfela możliwą nie częsciej niż raz na kwartał i przy braku nadmiernej dywersyfikacji. Na uwagę zasługuje fakt, że im mniej spółek w portfelu tym wyniki lepsze, co potwierdza dobre wybory najlepszych spółek w rankingu przez nasz zespół.

Początkowo tworzyliśmy rankingi tylko z Adrianem Przybylskim - szefem działu analiz fundamentalnych Longterm, specjalistą od wycen spółek metodą DCF (discounted cashflow). W 2021 roku dołączyli do naszego zespołu decyzyjnego Paweł "Kuzi" Kuźma - specjalista od analizy technicznej oraz 2 analityków fundamentalnych - Kamil Rogalski, makler papierów wartościowych, posiadacz szwajcarskiej licencji CIIA oraz Michał "Bopson" Kowalczyk - specjalista od analiz spółek wykorzystujących tzw. biały wywiad oraz łączący wiele szkół inwestowania.

Author image

Albert Rokicki

Niezależny analityk rynku akcji. Magister Ekonomii. Własny kapitał inwestuje na polskiej giełdzie od 2000 roku. Jestem inwestorem długoterminowym i będę zawsze to podkreślał.
  • Warszawa
Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.