Banki wracają do formy. Ciekawie na Santanderze i BOSiu.

Podczas ostatnich sesji WIG20 jest najsilniejszym indeksem na świecie, co związane jest z bardzo dużą reprezentacją banków w tym indeksie. Jeszcze niedawno mieliśmy do czynienia z paniką bankową, która co prawda przyszła z zagranicy ale ciągnęła ona w dół również polskie banki i jednocześnie cały WIG20. Po panice bankowej nie ma już śladu i obecnie mamy bardzo mocne odreagowanie.

W dzisiejszym artykule zajmiemy się wykresami dwóch banków, które bardzo dobrze sobie z tą paniką bankową poradziły, a ich wykresy są od październikowego dołka w trendzie wzrostowym. Pierwszym z nich jest Santander Bank Polska (SPL), czyli dawny BZWBK.

Na interwale dziennym widzimy, że kurs jest od początku roku w konsolidacji. Przez chwilę mieliśmy tu wybicie dołem, jednak okazało się ono fałszywe. Szybko zostało zanegowane. Podczas dzisiejszej sesji doszło do wybicia górą, co jest sygnałem kontynuacji trendu wzrostowego. Jeśli ktoś jest zainteresowany kupnem, to jest tu okazja żeby postawić w miarę bliskiego stop lossa poniżej wsparcia na 290 zł.

Interwał dzienny, wykres półroczny:

Na interwale tygodniowym widzimy, że aktualnie kurs jest na oporze w okolicy 313 zł, który pokrywa się jednocześnie z ważnym zniesieniem 0,618. Jeśli uda się ten opór przebić, to będzie szansa na wzrost w kierunku podwójnego szczytu w okolicy 390 zł. Po drodze znaczenie mogę mieć opory w okolicach 347 i 366 zł.

Interwał tygodniowy, wykres dwuletni:

Jeśli chodzi o mniejsze banki, to ciekawie wygląda sytuacja na BOSiu. Na tym wykresie panika bankowa, która przyszła z zagranicy nie pozostawiła żadnego śladu. Kurs od początku roku utrzymał konsolidację. 6 kwietnia doszło do mocnego wybicia popartego bardzo dużym wolumenem. Aktualnie utworzyła się mała dwuświecowa konsolidacja. Jeśli dojdzie do wybicia górą, to wzrosty mogą być kontynuowane. Jeśli natomiast dojdzie do wybicia dołem, to możemy mieć cofnięcie po wybiciu i powrót do strefy wsparcia w okolicach 9,30-9,60 zł.

Interwał dzienny, wykres półroczny:

Na interwale tygodniowym widzimy, że w zasadzie od początku 2022 roku można tu mówić o bardzo szerokiej konsolidacji. Jest szansa żeby wybić z niej górą. Zaznaczona na zielono była strefa oporu może teraz pełnić rolę wsparcia. Aktualnie trwa walka z oporem w okolicy 10,20 zł. Kolejny opór może być w okolicy 10,70 zł, a następnie otworzy się droga do szczytów w okolicach 12-13 zł.

Interwał tygodniowy, wykres dwuletni:

Autor: Łukasz Popławski

Longterm.pl

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.